Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

XIV. Hanuš Goldscheider Trophy pro Východ

02.10.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Vítězné družstvo Východu

Ve čtrnáctém ročníků utkání družstev hráčů Východ proti hráčům ze Západu, Hanuš Goldscheider Trophy, zvítězil zatím největším rozdílem Východ v poměru 12:5.
Již po prvním dni čtyřher byl Východ výrazně lepší, vyhrál 6:2, přičemž dopolední foursomy vyhrál 3:1 a odpoledí fourbally taky 3:1.V nedělních singlech  opět dominoval Východ 6:3.
Konečný výsledek zaznamenáváme, ale nen důležitý. Utkání je společesnké, ve fotbalové terminologii je to „přátelák“. Setkali se a zahráli si naši nejlepší hráči, kamarádi z reprezenatce a užili si to. Bylo hodně legrace, vtípků a pošťuchování, přičemž největším pošťuchovačem zřejmě byl Ondra Lieser z Východu.
Právě Lieser vyrovnal rekord hřiště a přinesl v posledním kole 68 úderů z černých ospališť.  Utkání také zdobí Hole in One Viktora Janošíka na sedmé jamce, který zahrál první den, v sobotu. Hrálo se na velmi dobře připraveném hřišti za neskutečně krásného, teplého a slunečného počasí. Turnaj vedla elitní garda Karel Vopička, Luboš Klikar a Václav Janoušek.

Výsledky

Vitězové ročníků:

 


Prezident České golfové federace Hanuš Goldscheider
květen roku 2000 foto Ivan Paggio

Čtrnáctý  ročník utkání družstev našich nejlepších hráčů se jako tradiční závěr sezóny letos koná v Beřovicích. Hráči jsou do družstev nominováni podle geografické polohy jejich klubu a rozdělovací čárou by měla být řeka Vltava. Ale nijak vážně se to nebere. Utkání má především společenský charakter a tak jenom pro přádek: loňské vítězství bude obhajovat družstvo Východu.

Tradiční utkání týmu nejlepších českých hráčů Východ – Západ dostal před několika lety na počest prvního porevolučního prezidenta ČGF Hanuše Goldscheidera nový název President Goldscheider Trophy. Turnaj původně sloužil k neformálnímu setkání reprezntačních hráčů, sponozorů, hostů a funkcionářů federace na závěr sezóny. Kdysi byli kapitány a asistenty jmenováni střídavě členové federačního výboru. Turnaj již mnoho let organizuje agentura Meredith Petra Žáka, stejně jako jeho ženskou obdobu, Lady Abrahams Trophy, kterým začíná soutěžní sezónu ČGF.

Západ ČR :
Michal Pospíšil (GC Praha) – kapitán, Vojtěch Dostál, Dalibor Hudák, Aleš Procházka, Šimon Zach (všichni GC Erpet Praha), Maroš Karniš, Václav Lébl jun. (oba GK Líšnice), Vítek Novák (GC Karlovy Vary) a Marek Toman (Royal GC Mariánské Lázně)

Východ ČR:
David Procházka (G&CC České Budějovice) – kapitán, Viktor Janošík, Tadeáš Sedláček (oba GC Austerlitz), Jan Kalabis jun., Aleš Kořínek (oba GC Olomouc), Štefan Páleník, Daniel Suchan (oba GK Čechie), Jiří Korda (Beskydský GK), Ondřej Lieser (GC Kunětická Hora)

Utkání začne v pátek turnajem hostů a představením týmů. V sobotu se dopoledne hrají čtyři foursomy na jamky, odpoledne čtyři fourbally na rámy. V neděli se hraje devět singlů na rány.

Stejně jako u všech předchozích třinácti  ročníků bude Golf.cz přítomen i letos.]

Z archivu Golf.cz – předchozí ročníky:
2010… 20092008 .. 2007 .. 2006 . 20052004 .. 20032002 ….20012000 … 1999 … 1998