Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

X. Memoriál Hanuše Goldscheidera

11.08.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Memoriál Hanuše Goldscheidera je vzpomínkou na jednu z nejvýraznějších osobností českého golfu. Prvního porevolučního prezidenta České golfové federace málokdo oslovoval jinak než Goldi. Už desátý rok se ti, kteří měli Goldiho rádi a byli jeho přátělé, sjíždějí na krásném hřišti v Olšových Vratech, aby jak jinak než golfem uctili jeho památku. Památku vzácného člověka, který zanechal hlubokou stopu v českém golfu a v srdcích svých přátel.

Hanuš Goldscheider dlouhou dobu stál v čele československého a později českého golfu, na jehož vývoji se významnou měrou podílel.
S Hanušem Goldscheiderem odešla jedna z nejvýraznějších postav našeho golfu. Byl prezidentem České golfové federace, členem Royal & Ancient Golf Clubu v St. Andrew, členem pravidlové komise EGA a mezinárodně nejznámější český golfový činovník.
Podílel se na zachování golfu v dobách totality a po jejím skončení přivedl do Čech významné mezinárodní akce. Aktivně se podílel na vstupu dětí do českého golfu a rád se vyhříval pohledem na jejich hemžení na hřištích a simulátorech.
Byl všude a u všeho. Pokud mohl, nevynechal jedinou významnější akci. Jeho mateřským klubem byl Golf Club Praha. Je prvním obyvatelem Síně slávy českého golfu. O jeho zásluhách pro golf byly popsány metráky papíru a zaplněny megabyty paměti.
Ve zkratce však lze o Hanuši Goldscheiderovi říci, že byl milovaným otcem českého golfu a nechal v něm nesmazatelnou stopu své osobnosti. Přestože na golfovou věčnost odešel 28. února 2001 je tady stále s námi.
Po něm se jmenovala  Nadace pro rozvoj českého golfu, kterou založil Luděk Eremiáš a předloni převzala Česká golfová federace, hraje se několik jeho memoriálů. Hlavně zůstal v srdcích velkého množství lidí, kteří na něj rádi a s láskou vzpomínají.

 Informace o hřišti …… Hřiště na satelitní mapě

 Z archívu Golf.cz: ….. 2009.….2008 …… 2007 ….. 2006 …..  2005 …..  2004 ….. 2003 ….. 2002 …… 2001