Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Woods a jeho nový trenér?

15.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje
A A A

Po prvním kole na PGA Championship  na Whistling Straits Tiger Woods pracoval na driving rangei na svém švihu s expertem Seanem Foleym. Spustil tak vlnu dohadů, že si našel nového trenéra.  Od května, kdy skončila jeho spolupráce s bývalým trenérem Hankem Haneym, byl Woods trenérem sám sobě. Během cvičného kola na počátku tohoto týdne ale už Tiger konzultoval svou hru právě s Foleym a ještě jeho dvěma klienty O’Hairem a Hunterem Mahanem.

Po skončení kola Woods prohlásil, že Foley sledoval Mahana a O’Haira. Woods ho prý pouze požádal, jestli by mu nenatočil pár švihů, na které by se poté podíval, kvůli správnému směru.

Budoucí spolupráci s Foleym ale nechal otevřené dveře. „Určitě je to možné, o tom není pochyb, existují ale ještě další trenéři, kteří by přicházeli v úvahu a se kterými jsem již také mluvil.“ dodal.

Woodsův agent, Mark Steinberg ve čtvrtek reportérům upřesnil, že Foley zatím rozhodně není Tigerovým oficiálním trenérem. Foley se prý pouze vyjádřil k Tigerově švihu, o jehož sledování ho hráč požádal.

Pětatřicetiletý Foley je trenérem mnoha vynikajících hráčů, včetně Mahana, O’Haira, Stephena Amese a Justina Rose. Je známý pro svůj eklektický styl učení, který kombinuje nauku o pohybu a silách, fyziku, filozofii, ale i hip-hop. Foley o své neobvyklé metodě vyučování golfového švihu hovořil v jednom z letošních čísel  časopisu Sports Illustrated.

Vysvětlil, že největší rozdíl mezi jeho praktikami a praktikami ostatních trenérů spočívá v tom, že tradičně se trenéři soustředí hlavně na výsledek. Foley ale hovoří nejprve o příčině a pak až výsledku a snaží se nahradit metodu drilu jinými pomůckami.

Od té doby, co Haney rezignoval, byl Woods bez trenéra poprvé ve svém životě. S Haneym spolupracoval od roku 2004 do roku 2010.  Před ním spolupracoval s Butchem Harmonem, a to i v roce 1996, kdy vstoupil do profesionálního golfu. Jeho prvním trenérem byl samozřejmě jeho otec Earl, který zemřel v roce 2006.


Aneta Zárubová