Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Mrůzek v Berouně: Sedm birdie, čtyři bogey

01.09.2016 | pga.cz | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
A A A
Sebastian Wittmann

Sebastian Wittmann

(pga.cz) World Golf Marketing  – WGM Beroun Czech Open 2016, Beroun
(1. – 4.9.2016)

1. kolo

Rakušan Sebastian Wittmann pokořil berounské hřiště šedesáti sedmi údery. Sedm birdie a dvě bogey dává skore -5 a první pozici. Na druhém místě je Ital Federico Elli (-4).

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek

O třetí pozici (-3) se dělí čeští profesionálové Filip Mrůzek a Tomáš Holoubek. Mrůzek hrál sedm birdie a čtyři bogey.

V první desítce se umístili Češi Vladimír Velenský, Vojtěch Dostál, Petr Nič a Michal Kratochvíl, všichni se skore -2. Z cizinců přenocuje v Top 10 ještě Angličan Reece Phillips, Polák Mateusz Jedrzejczyk a Angličan Luke Groves.

Jan Cafourek dělí 12. pozici (-1) s amatérem Vítkem Novákem. Stanislav Matuš přenocuje na 16. místě se skore Even par.

Další pozice: 16. Sedláček, Lieser (E), 27. Tintěra, Suchan, Vantuch, Hahn, J. Juhaniak (+2),  38. Palanszki, Lizánek, Šebrle (+3),  46. M. Příhoda (+4), 50. Kořínek (+5), 56. Siakala (+6), 68. Ajster (+8).

Top 10 prvního kola:

VyslWGM16_1k

úvod

Třetí ročník turnaje WG Beroun Czech Open se uskuteční na hřišti v Berouně. Účastní se kompletní česká profesionální špička včetně dvou vítězů: Marina Příhody jako vítěze prvního ročníku a obhájce loňského vítězství Filipa Mrůzka. Ve startovním poli uvidíme Jan Cafourka, Aleše Kořínka, Ondru Liesera, Marka Nového, Daniela Suchana, Lukáše Tintěru, Marka Siakalu i Stanislava Matuše.

Turnaj je početně nabitý, na přihlašovací listině je 130 hráčů. Hrají se čtyři kola, s dopoledními a odpoledním flighty z jedničky a desítky odpaliště. Po druhém kole provede pořadatel cut a do dalších kol pustí už jenom prvních 60 hráčů výsledkové listny.

Ze zahraniční přijeli dobře známí Sebastijan Ajster, Federico Elli, Roland Hahn, Benjamin Palanszki, Pablo Hojas, Mike Newell, Peter Švajlen nebo Reece Philips.

Turnaj je přístupný i amatérům. Na start se  postaví Vítek Novák, Jan Černohorský a další.

Už tradiční zajímavostí turnaje WGM jsou ceny za Hole in One na tříparech. Na čtyřce je to golfová bugina, na šestce nákladní Tatra za tři miliony korun a na některém z dalších tříparů zlatá cihla za milion.

Turnaj je zařazen do série Czech PGA Tour a má nejvyšší dotaci 600 000 korun. Na vítěze čeká prémie 200 000 korun.

Leaderboard

Odkazy: …. Beroun Golf ResortHřiště na satelitní mapě Stránky turnaje … Facebook