Vzpoura ve Schwanhofu! První turnaj Czech Mid-Amateur Tour 2007: vítězové Poslt a Hlaváčková

06.05.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Prorocká slova Ilji Ehrenbergera se naplnila! Když v rozhovoru pro časopis ForGolf v dubnu řekl, že „šanci vyhrát některý turnaj midů má velký okruh hráčů a že už dávno to nejsou jen jména jako Babický nebo Ordnung“, netušil, jak blízko je pravdě. O vítězství v úvodním turnaji Czech Mid-Amateur Tour se v sobotu 5. května v německém Schwanhofu totiž utkali Michal Poslt a Robert Bouška, dva nováčci, kteří se do letošního ročníku túry kvalifikovali loni v Cihelnách.

Dlouho to v podmračeném a větrném Schwanhofu vypadalo na úspěch jednoho z dvojice veteránů túry – Vít Rotter a Josef Stanislav přinesli shodně 78 ran a čekala se rozehrávka o první místo právě mezi nimi. Další favorité totiž zklamali. Roman Pivoda, Marek Černý, Petr Vaverka, Standa Kopejtko nebo Radek Votruba nepodali očekávané výkony a věděli, že radovat se tentokrát bude někdo jiný. Pověstným jazýčkem na vahách byl dlouho další nováček na túře Josef Vlašín, jehož jméno dokonce vévodilo leaderboardu po odehraných devíti jamkách (36 ran, par). Druhou polovinu kola však Josef Vlašín psychicky nezvládl a nakonec výsledkem 81 ran (+9) obsadil až 15. místo. Určitě úspěch, ale našlápnuto měl rozhodně na vítězství

O to se nakonec překvapivě utkali Michal „Bolek“ Poslt a Robert Bouška v play-off na jamkách č. 10 a 13. Oba zahráli shodně 77 úderů a rozesmutnili tak Víta Rottera a Josefa Stanislava. Rozehrávka byla dramatická a oba hráči potvrzovali, že se do ní nedostali náhodou. Na první jamce play-off oba puttovali zhruba z pěti metrů do birdie, půlili na pary. Na druhé jamce se situace opakovala. Rozhodla třetí jamka play-off. Michal Poslt znovu zahrál par, zatímco Robert Bouška po pokažené druhé ráně do grýnu jen bogey. Bylo rozhodnuto. Oběma hráčům jako první gratuloval nový ředitel túry Michael Jon. Na třetím místě se díky lépe zahrané druhé devítce umístil Vít Rotter, čtvrtý skončil Josef Stanislav, pátý Roman Pivoda. Nikdo z ostatních hráčů v 85členném startovním poli se už pod 80 úderů nedostal.

Mezi ženami nebylo na rozdíl od mužů o vítězství pochyb. S luxusním náskokem pěti úderů vyhrála obhájkyně loňského prvenství na túře Eva Hlaváčková (84 ran), druhá skončila Věra Knihová a třetí Lenka Budínová (obě 89 ran). Kategorie žen startovala letos jako první a jasně se ukázalo, jsou rychlejší než muži.
Hned úvodní turnaj midů potvrdil, že boj o hrací karty bude zvlášť mezi muži letos mimořádně ostrý. V elitní patnáctce nováčci vybojovali první, druhé a patnácté místo! A to ve Schwanhofu nestartovali David Zelinka nebo Marek Šulc. Máme se věru nač těšit. Túra pokračuje druhým turnajem v pátek 25. května ve Slavkově. Více podrobností o turnaji ve Schwanhofu včetně rozhovorů s oběma vítězi najdete v červnovém čísle časopisu ForGolf.