Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Východ-Západ po osmé, po třetí za sebou vítězí Západ

09.10.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Český Ryder Cup, utkání nejlepších hráčů z východu Čech s nejlepšími hráči západu Čech proběhl o víkendu 8.a 9. října, na hřiští KGC Malevil v severočeských Heřmanicích. Východ-Západ je přátelským setkáním nejlepších českých amatérských hráčů, za přítomnosti vedení České golfové federace. Utkání se tradičně hraje pod patronací agentury Meredith. V sobotu se odehrály foursomy a fourbally, v neděli singly na rány.
Utkání skončilo nerozhodně 8:8 a stejně jako v Ryder Cupu to znamená, že vítězství připadá obhájci loňského titulu, družstvu Západu.
Východ – Miroslav Holub (GCS), Tomáš Kamas (GCMN), Jiří Korda (PGCO), Pavel Korda (PGCO), Vilém Ráček (GCA), Viktor Skalle (GCPY), Roman Svoboda (GKČ), Petr Zíma (PGCČE).
Kapitán Jaroslav Kunzl, asistent kapitána Miroslav Holub.

Západ – Martin Bešta (GCEP), Pavel Máj (GCEP), Rudolf Nechanický (RGCML), Petr Němeček (GCEP), Marek Nový (GKL), Mikuláš Ordnung (GCK), Jan Ryba (GCK), Marek Toman (RGCML).
Kapitán Ivan Paggio, asistent kapitána Mikuláš Ordnung

Utkání začalo v sobotu ráno foursomy, klasickou čtyřkou na jamky. Skončila nerozhodně 2:2.
Týž den se po obědě se hrál Four Ball – Best ball, čtyřhra na rány. Zvítěil Západ 2,5:1,5.

V neděli ráno vyšly dvojice hráčů na dvouhru na rány. Zvítězil Východ 4,5:3,5 a celkový výsledek utkání Východ-Západ skončil nerozhodně 8:8. Propozice jsou stejné jako v Ryder Cupu: v případě nerozhodného výsledku vyhrává obhájce titulu, tedy družstvo Západu.

Utkání proběhlo v příjemné atmosféře trvalého přátelského hecování a pošťuchování, ve kterém vynikal především kapitán Východu, hospodář federace Jarda Kunzl. Počasí přálo ze všech sil, hrálo se za slunečného počasí s nižsími, podzimními teplotami.

Turnaj ozdobil Tomáš Kamas z družstva Východ, který v posledním dni překonal rekord hřiště výsledkem 62 (Malevil má par 68).

Putovní pohár, na jehož podstavci je sedm destiček se jmény vítězů předchozích sedmi ročníků, přijal z rukou ředitele turnaje Karla Vopičky kapitán Západu Ivan Paggio.

Slavnostního vyhlášení se účastnili prezident České golfové federace Milan Veselý, viceprezident ČGF Jan Herman a manažer resortu Malevil Ota Doležal. Ten také předal cenu za překonání hřiště Tomášovi Kamasovi.

Utkání „pískali“ rozhodčí Václav Janoušek a Karel Kepl.

Z archivu:   

VZ 2004  
VZ 2003  
VZ 2002  
VZ 2001   
VZ 2000 &nbsp
VZ 1999  
VZ 1998 – výsledky  
VZ 1998 – reportáž