Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

VIII. Memoriál Hanuše Goldscheidera

28.07.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Memoriál Hanuše Goldscheidera je vzpomínkou na jednu z nejvýraznějších osobností českého golfu. Prvního porevolučního prezidenta České golfové federace málokdo oslovoval jinak než Goldi. Už osm let se ti, kteří měli Goldiho rádi a byli jeho přátělé, sjíždějí na krásném hřišti v Olšových Vratech, aby jak jinak než golfem uctili jeho památku. Památku vzácného člověka, který zanechal hlubokou stopu v českém golfu a v srdcích svých přátel.V osmém ročmníku Memoriálu Hanuše Goldscheidera počtvrté zvítězil Lukáš Tintěra a poprvé Barbora Vejlupková.
   

   Hanuš Goldscheider dlouhou dobu stál v čele československého a později českého golfu, na jehož vývoji se významnou měrou podílel. S Hanušem Goldscheiderem odešla jedna z nejvýraznějších postav našeho golfu. Byl prezidentem České golfové federace, členem Royal & Ancient Golf Clubu v St. Andrew, členem pravidlové komise EGA a mezinárodně nejznámější český golfový činovník.
Podílel se na zachování golfu v dobách totality a po jejím skončení přivedl do Čech významné mezinárodní akce. Aktivně se podílel na vstupu dětí do českého golfu a rád se vyhříval pohledem na jejich hemžení na hřištích a simulátorech.
Byl všude a u všeho. Pokud mohl, nevynechal jedinou významnější akci. Jeho mateřským klubem byl Golf Club Praha. Je prvním obyvatelem Síně slávy českého golfu. O jeho zásluhách pro golf byly popsány metráky papíru a zaplněny megabyty paměti.
Ve zkratce však lze o Hanuši Goldscheiderovi říci, že byl milovaným otcem českého golfu a nechal v něm nesmazatelnou stopu své osobnosti. Přestože na golfovou věčnost odešel 28. února 2001 je tady stále s námi.
Po něm se jmenuje Nadace pro rozvoj českého golfu, kterou založil Luděk Eremiáš a letos převzala Česká golfová federace, hraje se několik jeho memoriálů. Hlavně zůstal v srdcích velkého množství lidí, kteří na něj rádi a s láskou vzpomínají.
   


Karlovarský golfový resort je laskavým a příjemným hostitelem, který pro Memoriál Hanuše Goldscheidera dává k dispozici jedno z nejkrásnějších hřišť v naší zemi. Hřiště v Olšových vratech bylo velmi dobře připraveno. Hru trochu ztěžovaly právě prořezané greeny. 

Počasí přálo ze všech sil, stejně jako předchozích sedm ročníků svítilo sluníčko a bylo teplo. Memoriál Hanuše Goldscheidera je vždy dlouho dopředu obsazen, Goldscheider měl mnoho přátel. I pro dnešní mládež, která si Goldiho pamatuje už jenom matně, jde o velmi prestižní turnaj.

Na start se postavilo 80 mužů a 37 žen.

Ústřední hráčskou postavou Memoriálu je domácí Lukáš Tintěra. Tento vynikající hráč, který letos končí s amatérskou kariérou, zvítězil v Memoriálu již počtvrté. Jednou získal titul Mikuláš Ordnung (2001), pak Lukášův otec Jan Tintěra (2002) a  dvakrát (2005,2007)  motolský Jakub Janda. 

Tintěra došel jako jediný v paru, který uhrál třemi berdíky a třemi bogey.
Druhé místo obsadil Míra Holub (+4), který na Tintěru ztratil čtyři údery na jamkách 7 až 10 a double bogey na poslední jamce. Třetí místo obsadil David Rakouš z GK Líšnice (+6).

V ženské kategorii se očekávala obhajoba loňského titulu  karlovarské Šideri Váňové, která působí v GK Čechie. Titul ale získala její klubová kolegyně Barbora Vejlupková, která ji porazila o tři údery. Na třetím místě skončila Sandra Rakoušová z KG Líšnice.

Na „Goldim“ také nemohl chybět zakladatel nadace Hanuše Goldscheidera Luděk Eremiáš a  jeho dlouholetý spolupracovník Karel Vopička. Účastnil se prezident hostitelského  klubu Vlastimil Argman.
Svojí účastí ozdobili memoriál  také Jiří Bartoška, který exceloval a  výkonem 81 vyhrál soutěž netto a Marek Eben, který  se naopak trápil. Donesl dvě birdie, dva sněhuláky a s výsledkem +25 skončil na 47. místě.


 

Výsledky …… Informace o hřišti …… Hřiště na satelitní mapě

 

Z archívu Golf.cz: ….. 2007 ….. 2006 …..  2005 …..  2004 ….. 2003 ….. 2002 …… 2001


foto: Ivan Paggio