Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

VI. ročník Lady Abrahams Trophy tento víkend na Zbraslavi

18.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A
Lady Abrahams Trophy 2010

Lady Luisa Abrahams je významná postava historie českého golfu. Její jméno se jako zlatá nit vine událostmi našeho golfu dvacátého a jednadvacátého století. Žena s pohádkovým životním příběhem nás opustila v lednu 2006. Petr Žák, majitel agentury Meredith International, který pro ČGF již mnoho let organizuje prestižní utkání mužských týmů Východ- Západ, nabídl ČGF uspořádat na její počest stejný formát utkání pro ženy. Pro vyrovnání významu obou utkání bylo utkání mužů přejmenováno podle další stěžejní postavy české golfové historie Hanuše Goldscheidera, na Prezident Goldscheider Trophy.

Do utkání jsou nominovány nejlepší golfistky České republiky. Rozdělení hráček podle domovských klubů na Sever a Jih je dáno zeměpisně padesátou rovnoběžkou, ale moc vážně se nebere. Rovnoběžku kapitánky ohýbají podle potřeby. Utkání má, stejně jako Prezident Goldscheider Trophy především společenský charakter. Výsledky nejsou až tak důležité. Děvčata jsou většinou kamarádky z reprezentace a tak si spíše užívají setkání po zimě.

Lady Abrahams Trophy je zahájením soutěžní sezóny ČGF. Šestý ročník  se uskuteční od pátku 23. do neděle 24. dubna na hřišti Prague City Golf Clubu na Zbraslavi. V sobotu 23. dubna se od 8,30 hod. hrají tři klasické čtyřhry na jamky, od 13,30 pak tři čtyřhry na rány. V neděli 24. dubna se hraje sedm dvouher na rány.

Sedmičlenný tým Sever ČR v tomto roce tvoří Adéla Cejnarová (GCERP), Kateřina Černá (GKCEE), Kateřina Krásová (obě GKCEE), Petra Kvídová (RGCML), Kristýna Pavlíčková (GCERP), Tereza Vavrušková (YPGRL) a hrající kapitánka Martina Dorníková (GCERP).

 Sedmičlenný výběr Jih ČR tvoří Emily Curry-Bartoňová (GCKON), Irena Foretová (GCAUS), Lucie Hinnerová (GCBRN), Klára Kaminská (BESGK), Sylva Michálková (PGCMO), Karolína Vlčková (HKLIS) a hrající kapitánka Veronika Holišová (PGCMO).

Držení poháru bude obhajovat družstvo Severu.

Video loňského ročníku

Z archivu Golf.cz  Lady Abrahams Trophy: … 2010  …  2009  …   2008 …  2007 …   2006

foto © Ivan Paggio