Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

V. Tipsport Poháru mistrů golfových klubů – vítězí Příhoda a Vavrušková

11.10.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Nesmírně dramatické finále pátého ročníku Tipsport Poháru mistrů golfových klubů se odehrálo na Konopišti. Nakonec o jedinou ránu zvítězil Martin Příhoda z Royal GC Mariánské lázně, když v závěru předehnal lídra prvního kola Stanislava Matuše. Mezi ženami obhájila loňské prvenství Tereza Vavrušková z GC Ypsilon Liberec.

Rozhodla jediná rána

(czechgolfproduction) Nesmírně dramatické finále pátého ročníku Tipsport Poháru mistrů golfových klubů se odehrálo na Konopišti. Nakonec o jedinou ránu zvítězil Martin Příhoda z Royal GC Mariánské lázně, když v závěru předehnal lídra prvního kola Stanislava Matuše. Mezi ženami obhájila loňské prvenství Tereza Vavrušková z GC Ypsilon Liberec.

41 mužů a 25 žen – všichni mistři svých vlastních klubů – se postavilo na start 5. ročníku Tipsport Poháru mistrů golfových klubů. Golfové hřiště Konopiště, které tradičně tento turnaj závěru sezóny hostí bylo připraveno opět na výtečnou. V sobotním kole, které se hrálo na hřišti d´Este byl mezi muži nejlepší Stanislav Matuš. Ten se blýskl výsledkem 69 a do finálového kola si nesl náskok dvou ran. Ovšem v neděli mu vůbec nevyšel závěr. Na hřišti Radecký si na posledních třech jamkách připsal pět ran (1xbogey a 2x double-bogey) a nechal cestu k titulu otevřenou.

Nabízenou šanci využil Martin Příhoda. I přesto, že za sobotním lídrem zaostával o čtyři rány vstoupil do finálového kola s obrovským odhodláním. Dlouho držel výsledek mínus šest, ale na poslední jamce zahrál trojput – a tedy bogey. „Myslel jsem, že budu potřebovat birdie a tak jsem trochu víc přitlačil na první putt,“ popisoval Příhoda závěr turnaje. „Bohužel jsem pak nevrátil následující putt a zdálo se, že je vše ztraceno. A pak mi vítězství prakticky spadlo do klína.“

Stanislav Matuš totiž prožil naprosto hororový závěr. Na osmnáctce mu par stačil na celkové prvenství. Bohužel druhou ránou přehrál green a následná přihrávka pouze doplachtila na začátek jamkoviště. Odtud pak zahrál ještě tři putty a promarnil tak i možnost rozehrávky. Z vítězství se tak radoval mariánsko-lázeňský hráč Martin Příhoda.

O poznání méně dramatické bylo finále žen. Loňská vítězka Tereza Vavrušková vycházela do posledního kola s náskokem dvou ran, ale brzy se tento náskok jestě zvýraznil. Marie Šebestová z PGCM Ostrava se sice snažila vytvořit tlak na vedoucí hráčku, ale Vavrušková se nedala. S přehledem zahrála dvě rány pod par (70) a s celkovým výsledkem v paru zvítězila o tři rány před Marií Šebestovou z Ostravy a Markétou Šubrtovou z GC Praha.

Pátý ročník tradičního závěru domácí golfové sezóny přinesl zatím nejdramatičtější a také nejkvalitnější výsledky. Mezi muži bylo vítězným skóre 140 ran, tedy mínus 4, mezi ženami pak par hřiště. Vítězové si odvážejí z Konopiště tradiční poháry v britském stylu. A absolutní vítěz Martin Příhoda pak pro svůj klub získal ještě od sponzora soutěže firmy Tipsport finanční obnos  ve výši 50 tisíc korun na rozvoj mládežnického golfu.

V roce 2010 se Tipsport Pohár Mistrů golfových klubů uskuteční ve dnech 9. a 10. října.

Výsledky muži:
1. Martin Příhoda -4 (73-67)
2. Stanislav Matuš -3 (69-72)
3. Viktor Skalle +1 (72-73)

Výsledky ženy:
1. Tereza Vavrušková E (74-70)
2. Marie Šebestová +3 (76-71)
3. Markéta Šubrtová +8 (79-73)

Odkazy: ….. Golf Resort Konopište ….. Hřiště na satelitní mapě …… Stránky mistrovství

 foto © Ota Mrákota