V Šilheřovicích zvítězily děti

01.05.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

První letošní křížkový turnaj Czech Golf Amateur Tour, který se uskutečnil v Ostravě Šilheřovicích, přinesl velmi příjemné překvapení. Zvítězili Rudolf Nechanický (RGCML), který oslaví patnáct let v listopadu a Kateřina Růžičková (PGCO), které bude čtrnáct koncem května. Jejich výkony však nebyly ani trochu dětské. Nechanický zvítězil výkonem 72,70, Růžičková výkonem 77,69.Čtrnáctiletý Rudolf Nechanický ml. a třináctiletá Kateřina Růžičková zvítězili v prvím turnaji nejvyšší soutěže jednotlivců Czech Golf mateur Tour, která se konala 29.4.-1.5.2005. v Ostravě Šilhéřovicích. Dokonale připravené hřiště, na kterém je vidět láskyplná péče greenkeepera Petra Němce a jeho spolupracovníků, motivovaly spolu s nádherným jarním počasím hráče ke skvělým výsledkům.

Turnaj byl dvoukolový. První kolo nejlépe absolvoval Roman Pientka (-2), následovaný Markem Borošem , Jiřím Kordou mladším a Rudolfen Nechanickým, kteří došli shodně v paru. V druhém kole ujel Pientka o sedm ran (77) a skončil na sedmém místě. Zato Rudolf Nechanický mladší z Mariánských Lázní (v listopadu oslaví teprve patnácté narozeniny) přinesl 70 ran a získal tak pro sebe první letošní pohár. Za ním si pro stříbro došel zkušený domácí Tomáš Polišenský (74,71) a pro bronz teprve třináctiletý Jan Ryba z GC Karlovy Vary (74,72).

V ženské soutěži vedla po první kole domácí Marie Šebestová , následovaná Zuzanou Mašínovou z GCP a Stáňou Kopejtkovou z RGCML.
Všechny však překvapila mladinká domácí Kateřina Růžičková, která ze sedmé pozice po prvním kole (77) zvítězila v turnaji výsledkem druhého kola, parádním skore 69 (-3). Druhé místo uhájila Mašínová (75,74) a na třetí příčku klesla po prvním kole vedoucí Marie Šebestová (74,75).
Svůj křest v dospělém turnaji z modrých odpališť si velmi úspěšně odbyla jedenáctiletá Klárka Spilková z GC Erpet Praha. Výkonem 91,85 skončila na 26. místě.