Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

V. Lady Abrahams Trophy – počtvrté vítězí Sever

25.04.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

VitezkyPoharGreenV pátém ročníku opět získalo trofej družstvo Severu, které remizovalo s Jihem. V případě remízy zůstaává pohár loňskému vítězi.

Opravdu přátelské utkání týmu nejlepších českých hráček je zahajovacím turnajem soutěžní sezóny České golfové federace. Kdysi  také sloužilo k neformálnímu setkání vedení federace s reprezentační špičkou.  Výběr hráček Severu a Jihu se letos sešel v Beřovicích k pátému ročníku  Lady Abrahams Trophy.  V sobotu, 24. dubna se dopoledne hrály foursomy na jamky odpoledne fourbally na rány. V neděli se hrály singly na rány.

Do týmu Severu byly nominovány: Adéla Cejnarová (GCERP), Kristina Hostáková (GCHKR), Kristýna Pavlíčková, Klára Spilková (obě GCERP), Šideri Váňová (GKCEE), Tereza Vavrušková (YPGRL).  Hrající  kapitánkou je  Martina Dorníková (GCERP).

Do týmu Jihu byly nominovány: Barbora Baková (GCOLO), Irena Foretová (GCAUS), Kateřina Sluková (GCOLO), Lucie Šarochová (GCKON), Kateřina Vlašínová (GCAUS), Karolína Vlčková (GKLIS) .  Hrající kapitánkou je  Emily Curry-Bartoňová (GCKON).

 PrehledVitezu2010

 

 

 

 

 

 

 

 


Lady Luisa Abrahams je významná postava historie českého golfu. Její jméno se jako zlatá nit vine událostmi našeho golfu dvacátého a jednadvacátého století. Žena s pohádkovým životním příběhem nás opustila v lednu 2006. Petr Žák, majitel agentury Meredith International, který pro ČGF již mnoho let organizuje prestižní utkání mužských týmů Východ- Západ, nabídl ČGF uspořádat na její počest stejný formát utkání pro ženy. Pro vyrovnání významu obou utkání bylo utkání mužů přejmenováno podle další stěžejní postavy české golfové historie Hanuše Goldscheidera, na Prezident Goldscheider Trophy.

Do utkání jsou nominovány nejlepší golfistky České republiky. Rozdělení hráček podle domovských klubů na Sever a Jih je dáno zeměpisně padesátou rovnoběžkou, ale moc vážně se nebere. Rovnoběžku kapitánky  ohýbají podle potřeby. Utkání má, stejně jako Prezident Goldscheider Trophy především společenský charakter. Výsledky nejsou až tak důležité. Děvčata jsou většinou kamarádky z reprezentace a tak si spíše užívají setkání po zimě.

Výsledky 2010Vysledky (klikni)

 

 

 

 

 

 

 

 Z archivu Golf.cz  Lady Abrahams Trophy:   2009    2008    2007    2006

foto Antonín Krčmář pro © Golf.cz
video Ivan Paggio pro © Golf.cz