Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

V Česku vznikla druhá Mid-amatérská túra

17.12.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Česká golfová federace otevře v příštím roce  druhou frontu na poli hráčů nad 35 let, kteří tvoří mnohatisícovou skupinu golfistů. Doposud se tito hráči účastnili Czech Mid-amateur Tour Ilji Ehrenbergera, která  vstupuje do 10. ročníku. Federace zatím pořádala výhradně Mezinárodní mistrovství Mid-amatérů. Nyní federace vstupuje do tohoto segmentu čtyřmi dvoukolovými turnaji se závěrečným Masters.

„Odpověděli jsme na tlak hráčů, kteří požadovali, aby turnaje midů pořádala také federace. Protože budou otevřené, bez omezení a podle výkonosti, stejně jako série federačních křížkových turnajů Czech Golf Amateur Tour.“ odpověděl federační šéf   STK Karel Vopička na dotaz Golf.cz, co bylo motivem spuštěním této túry.

„Pořádání mid turnajů federací považuji za kopírování úspěšné Czech Mid-Amateur Tour. Není to ČGF, která se zasloužila o popularitu této kategorie. Trochu mě překvapuje, že funkcionáři ČGF objevují kategorii Mid-Amateur až nyní. Pokud by s tímto nápadem přišli před deseti lety, byl bych velmi potěšen a možná bych měl dnes i lepší hendikep. Těch devět uplynulých ročníků Czech Mid-Amateur Tour, které pořádáme od roku 2002, proběhlo zcela bez pomoci ČGF. Projevem neserióznosti je kolize červnového termínu, který jsem oznámil ČGF již v říjnu.Czech Mid-Amateur Tour, kterou jsme založili v roce 2002, byla po rakouské druhou soutěží v Evropě a podle našeho vzoru vznikly další soutěže ve Finsku, Švédsku, Polsku, Belgii a na Slovensku.  Nový systém Czech Mid-Amateur Tour, který je připraven na příští rok bude určitě zajímavou změnou a nadále půjdeme svojí cestou.“ sdělil Golf.cz promotér Czech Mid-Golf Tour Ilja Ehrenberger na dotaz, co říká federační túře.

Mid-amatéři mají nyní k dispozici dvě túry. Kalendářně konkurují pouze prvním turnajem v červnu. Hráči musí vybrat mezi federačním turnajem na Kaskádě a turnajem Czech Mid-amateur Tour na Kunětické hoře.

 Ilustrační foto © René Tauber