Tři Češi naposledy v Maroku

22.04.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

ProGolf Tour – Open Dar Es Salam, Royal Golf Dar Es Salam – Red Course, Rabat, Maroko
(20. – 22. dubna 2014, časový posun: -1 hodina)

Úterý – finálové kolo
Filip Mrůzek vylepšil své nejlepší letošní umístění na ProGolf Tour děleným čtvrtým místem. Předvedl jeden z nejlepších výkonů dne 69 (-4) a zakončil turnaj zkrácený na dvě kola s celkovým skóre -2. Jeho krajané Marek Nový a Stanislav Matuš se vešli do top 25. Vítězství udržel Němec Sebastian Heisele se sedmi ranami v mínusu, také druhé a třetí místo obsadili jeho krajané Moritz Lampert a Marcel Schneider.
Po čtyřech birdie na druhé devítce, kde začínal, přidal Mrůzek ještě jedno birdie na pětce, vzápětí ale o tuto ušetřenou ránu zase přišel. Zbytek závěrečného dne marocké čtrnáctidenky obešel v paru. Matuš začal obě části hřiště ve stejném pořadí a na rozdíl od krajana dobře finišoval včetně závěrečného birdie na devítce. Po výkonu 72 (-1) vylepšil celkovou bilanci na +3 a obsadil dělené 18. místo. Také Nový se oproti prvnímu kolu zlepšil, zahrál čtyři birdie a čtyři bogey, tedy even par 73 ran, a skončil s bilancí +4 na dělené 22. pozici.

Pondělí – dohrávka 1. kola
Dál než ke konci prvního kola se program nedostal, turnaj byl zkrácen na dvě kola bez cutu. Filip Mrůzek ani Stanislav Matuš tedy do hry nezasáhli. Marek Nový se pak s těžkými podmínkami potýkal a vedle dvou birdie a jednoho bogey zapsal i triple bogey a double bogey. Vyrovnal tím Matušův výkon 77 ran (+4) a zařadil se vedle něj na dělenou pětadvacátou pozici. O dva údery lepší výsledek řadí Mrůzka na dělené jedenácté místo. Vede Němec Sebastian Heisele se skóre -5 a náskokem tří ran před nejbližšími konkurenty.

Neděle – 1. kolo
V nedohraném programu se Marek Nový, nasazený do jednoho z posledních flightů, vůbec nedostal na hřiště. Zbylí dva Češi naopak v dopoledním programu absolvovali celou osmnáctku. Lépe se vyvedla Filipu Mrůzkovi, jenž hrál 75 ran (+2). Ve skórkartě má i eagle z pětiparové dvanáctky, ale také triple bogey z tříparové sedmnáctky. Stanislav Matuš má po sedmi bogey a třech birdie na kontě výkon 77 ran (+4). Dohrávka je na programu v pondělí brzy ráno, druhé kolo by mělo začít v poledne místního času.

Trio Čechů ve složení Filip Mrůzek, Marek Nový, Stanislav Matuš se potřetí v rozpětí necelých tří týdnů postaví na odpaliště v Maroku. Čeká je závěrečný mimoevropský turnaj satelitní turnajové série. Desátým dílem se zároveň uzavře její polovina, druhá začne za měsíc na známém rakouském Haugschlagu. Hřiště v legendárním Dar Es Salamu, kde Nový před rokem obsadil dělené dvanácté místo, je parkové, všechny fairwaye jsou lemovány hustým stromovím. Architektem je Robert Trent Jones a vytvořil zde par 73 o délce 6 702 metrů, jehož ozdobou je tříparová devítka přes vodu o délce 172 metrů. Hraje se tradičně o 30 tisíc eur a Švýcar Damian Ullrich, jenž se na ProGolf Tour letos objevuje sporadicky, titul obhajovat nebude.

Odkazy: … Royal Golf Dar Es SalamHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na golf.czOrder of Merit

.