Startovka Czech Masters bude bohatá

03.08.2014 | Pavel Poulíček - Czech Masters | publikováno v rubrice Turnaje

Na D+D Real Czech Masters dorazí čtyři z osmi nejlepších hráčů letošní European Tour

Startovní listina premiérového turnaje D+D Real Czech Masters se uzavřela. Nejlépe postaveným hráčem na světovém žebříčku bude Francouz Victor Dubuisson. Aktuálně je 21. golfistou světa. Je to finalista letošní světové jamkovky. Loni na podzim vyhrál turnaj v Turecku a poté skončil třetí ve finálovém turnaji Race to Dubai. Na nedávném majoru The Open skončil devátý.

Dále je mezi přihlášenými 26. hráč světa Thomas Björn z Dánska. Po Rorym McIlroyovi je druhým nejlepším hráčem European Tour v této sezoně. Vyhrál Nedbank Golf Challenge, osmý skončil na Masters. V kariéře posbíral 15 titulů.

Skot Stephen Gallacher je 31. ve světovém žebříčku, letos vyhrál prestižní turnaj v Dubaji. Hned za ním má své místo ve světovém pořadí Jamie Donaldson. Velšan, který obsadil druhé místo na Cadillac Championship, byl pátý na Open de France a na BMW International Open. Ital Francesco Molinari je světovou 42. Letos byl čtvrtý na China Open. Joost Luiten, kterému patří 46. místo, je historicky nejúspěšnějším Holanďanem na European Tour. V minulé sezóně vyhrál dva turnaje.

Na Albatrossu bude hrát celkem 156 golfistů. Šest jmenovaných je mezi nejlepšími 50 golfisty světa. Francesco Molinari a Nicolas Colsaerts jsou úřadujícími vítězi Ryder Cupu, Björn a Dubuisson mají téměř jistou účast v letošním evropském výběru, o účast ještě zabojují na Albatrossu Gallacher a Donaldson.

Čtveřice účastníků (Björn, Donaldson, Gallacher a Dubuisson) je v první osmičce Race to Dubai. Přijede osm vítězů turnajů European Tour z této sezony. Vedle Björna s Gallacherem jsou to například Ross Fisher, Alejandro Caňizares, David Horsey. Zúčastní se také Skot Paul Lawrie, vítěz The Open z roku 1999.

V této elitní společnosti se představí 8 českých golfistů.

Hrát se bude o prize money 1 milion eur, vítěz získá 166 660. „Je to nejlépe obsazený turnaj ve srovnatelné finanční kategorii v této sezóně na European Tour,“ dodává Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Doplnit seznam už může jen promotér. K dispozici má pět divokých karet. Čekat se bude na hráče, kteří nepostoupí v zámořské PGA Tour do play-off FedEx Cupu a budou si chtít prodloužit sezonu v Evropě nebo i případně bojovat o předposlední body do rydercupového žebříčku.