Czech Masters – informace pro diváky

05.08.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Turnaj D+D Real Czech Masters je nejvýznamnější turnajem české golfové sezony 2014. Proč je významný, co přinese, proč by divák měl přijet i s rodinou a koupit si lístek? Pořadatel věnuje velikou pozornost nejen kvalitě turnaje samotného, ale také pohodlí a nabídce služeb divákům. Zde jsou základní informace pro diváky.

Hráči
Turnaj přivede na Albatross silné hráčské obsazení. Přestože nepatří do nejvyšší kategorie dotací, je skvěle obsazen také proto, že někteří hráči zde mají předposlední možnost zisku bodů pro nominaci na Ryder Cup. Divákovi to slibuje vysokou úroveň hry a silný zážitek z vystoupení evropských hvězd.

Přijede osm vítězů turnajů European Tour z této sezony. Vedle Thomase Björna se Stephenem Gallacherem jsou to například Ross Fisher, Alejandro Caňizares, David Horsey. Zúčastní se také Skot Paul Lawrie, vítěz The Open z roku 1999.

Do turnaje přizval promotér sedm českých profesionálů a dva amatéry. Na Albatrossu budou hrát profesionálové Stanislav Matuš, Lukáš Tintěra, Petr Gál, Marek Nový, Aleš Kořínek, Daniel Suchan a Adam Rajmont. Jedním z amatérů je vítěz Mezinárodního mistrovství ČR na rány  Vítek Novák, druhým je Petr Dědek jr.

Hlavními hvězdami turnaje jsou:

Stephen Gallacher (SCO) – je na 31. místě světového žebříčku a na sedmém místě evropského žebříčku Race to Dubai. Na Albatrossu bude bojovat o body do  sestavy Ryder Cupu.

Jamie Donaldson (WAL) - obsadil druhé místo na Cadillac Championship, byl pátý na Open de France a na BMW International Open. Je na 5. místě evropského žebříčku.

Joost Luiten (NED) – na světovém žebříčku mu patří 46. místo, na evropském 18. místo. Je historicky nejúspěšnějším Holanďanem na European Tour. V minulé sezóně vyhrál dva turnaje.

Pozn. Dříve uvádění Victor Dubuison, Thopmas Bjorn a Francesco Molinari se z turnaje odhlásili.

Program turnaje:Hřiště:
Hřiště golfového resortu Albatross patří mezi nejlepší v Evropě, na turnaj je skvěle připraveno. Má par 72 a délku 6  827  metrů. Hřiště je připraveno na návštěvu 25.000 diváků za všechny čtyři kola. Pořadatel počítá s využitím asi 200 dobrovolníků. Celkově se o hladký průběh turnaje bude starat asi 1 100 pracovníků.

Ticho prosím

 

Diváci:
Bez imperativů to při golfu nejde. Diváci musí respektovat ukazatele a pokyny pořadatele. Divák se musí pohybovat ve vymezených koridorech a po asfaltových cestách, nesmí za provazy, které oddělují hráčskou a diváckou zónu. Divák nesmí vstupovat na green nebo odpaliště.

U greenů a na hřišti se pohybují maršálové s ukazateli „Ticho“. Pokud tyto ukazatele zvednou nad hlavu znamená to, že hráč hraje. Je nutné se zastavit a nemluvit, aby hráč nebyl rušen. Divák by měl mít po celou dobu pobytu na hřišti vypnuté zvonění svého mobilního telefonu.

Byt za Hole in One od Sekyra Group

Ceny Hole in One:
Bonusy jsou připraveny na všech tříparech. Na 3. jamce vyhraje autor prvního hole in one nový byt od Sekyra Group, na sedmé jamce hodinky Perrelet, na 13. jamce luxusní postel Hästens a na 16. jamce Mercedes-Benz GLA 45 AMG 4Matic.

Raritou turnaje D+D Real Czech Masters bude prémie pro hráče, který jako první zahraje albatros na Albatrossu. Konkrétně se to týká pětiparové jamky číslo 1. Kdo dostane míček dvěma ranami do jamky, získá cestu kolem světa v hodnotě jeden milion korun od cestovní kanceláře Fischer.

 

Golfová vesnička

Golfová vesnička:
U vstupu do areálu, na travnaté ploše vedle parkoviště, vyroste golfová vesnička, kde bude návštěvníkům nabízeno občerstvení, zboží a služby. Jedná se o prostor, kde se divák zabaví, občerství a když bude chtít i něco naučí. Svůj program zde najdou všichni golfisté i negolfisté napříč generacemi.

„Posuneme vnímání golfu do jiné roviny. Návrat European Tour do Česka bude nejen sportovní událostí roku, chceme diváky zároveň zabavit a přilákat i negolfisty. Postaráno bude o celé rodiny a všechny generace. Naším cílem je sportovní zážitek v roli diváka a vlastní aktivní prožitek v rámci turnajové vesničky,“ zní slova promotéra Petra Dědka

Pořadatel věnuje velikou pozornost rodinám a dětem, pro které bude ve vesničce připravena například golfová škola SNAG, do které se zapojí žáci akademie Tomáše Slavíčka. Na stanovišti společnosti MindFormer budou děti řešit myšlenkovou mapu spojenou s výukou anglických slovíček a pro děti je připraveno mnoho dalších příležitostí k zábavě a učení.

V čele vesničky bude umístěna velkoplošná  na které budou promítány záběry z hřiště a průběžné výsledky. Na pódiu budou pořádány rozhovory  a vystoupení, např. páteční  koncert hudební skupiny Eddie Stoilow a sobotní koncert skupina Suport Lesbiens.

Atrakcí pro golfisty určitě bude patovací soutěž Emirates o zájezd na finále European Tour v Dubaji.

Společnost Žijeme golfem bude ve vesničce „fitovat“ hole. Technici určí parametry nejvhodnějších holí právě pro vás. Na drivingu si můžete hole vyzkoušet a porovnat rány s hráči Czech Masters, kteří budou vedle trénovat.

Vesnička bude otevřena od čtvrtka do neděle (od 21. do 24. srpna) vždy od 9:00 do večera.

Vstupenky:
Vstupenky lze zakoupit v předprodeji Ticket Pro nebo přímo v pokladně areálu.
Od pondělí do středy je vstup bezplatný.Vstupenky na první dvě kola ve čtvrtek a pátek stojí 200 kč. 
Vstupenky na sobotní a nedělní kolo stojí 400 kč.  
Permanentka na celý turnaj stojí 800 kč.

Zdravotníci:
Hned vedle vchodové brány je zdravotní středisko Surgal Clinic schopné ošetřit diváky i hráče. K dispozici je i sanitka.

Stravování:
Stravování je zajištěno restauračním zařízením v golfové vesničce. Ve vesničce je také stánek plzeňského Prazdroje.

Doprava:
Od čtvrtka do neděle bude každou půlhodinu jezdit speciální bezplatný Czech Masters autobus ze stanice metra Zličín,  až na hřiště Albatross.

S platnou vstupenkou lze také využít zvýhodněné dopravy taxíky společnosti Tick Tack (tel. 14 222), který je partnerem akce.
Pro diváky, kteří přijedou vlastním vozem, je připraveno dostatečné množství bezplatných parkovišť v okolí areálu.

 

Mapka parkovišť

Otevírací doba areálu:
Středa   7:15 – 19:00 
Čtvrtek   7:30 – 21:00
Pátek  7:30 – 22:00
Sobota  8:00 – 22:00 
Neděle   8:00 – 17:30

Bezpečnost:
Bezpečnost v areálu zajišťuje společnost Centr Group. V případě nouze se obracejte na uniformované strážce-  security.

WC:
Po celém areálu budou rozmístěny mobilní záchodky.

Kde je Albatross:
Pozemní adresa: je Sokolská 162, 267 16 Vysoký Újezd,  tel. 311 549 510
Pozice na satelitní mapě je zde
Poloha do navigace 49°59’43.367″N, 14°11’54.385″E

 

Odkazy: … Hřiště AlbatrossHřiště na satelitní mapěStránky Czech MastersFacebook Czech MastersCzechmasters. na Golf.czStránka turnaje na European TourStránky promotéra RelmostWebkamera na hřišti

 

.