Smutné vítězství Morgana Hoffmanna v Bay Hill

20.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje
A A A

Morgan Hoffman

PGA Tour – Arnold Palmer Invitational, hřiště Bay Hill Club & Lodge, Orlando, Florida, USA, 19 – 22. března 2015 (časový posun – 6 hodin). FedExCup body: 500, dotace: 6 300 000 dolarů

Američan Morgan Hoffmann vede po prvním kole se skore -6, 66 ran. Povedlo se mu zahrát čtyři birdie, eagle na šesté jamce a vede o ránu před Kevinem Na, Jasonem Kokrakem, Kenem Dukem, Johnem Petersonem a Ianem Poulterem.

Pro Hoffmanna má vítěztsví úvodního kola ale i smutnou stránku, chvilku před turnajem se dozvěděl, že mu zemřela babička. Je obdivuhodné, že se v takové situaci dokázal soustředit jen na golf. Hráč, který v sezoně zatím jen dvakrát skončil v TOP 50, překvapil svou hrou na hřišti Bay Hill nejen všechny ostatní, ale i sám sebe.

Rory McIlroy je po 1. kole na dělené 32. pozici se skore – 2, 70 ran.  Jason Day uhrál -3, 69 a je na děleném 18.místě.  Rickie Fowler s výsledkem -1, 71 skončil na dělené 51. pozici. Kromě Tigera Woodse si na Arnold Palmer Invitational letos nezahraje ani Bubba Watson. Ten se z turnaje nakonec odhlásil, protože mu krátce před začátkem umřel blízký přítel.

.

Eagle na šesté jamce Morgana Hoffmanna

Výsledky 1. kola

Arnold Palmer Invitational

Rory McIlroy, Rickie Fowler a Jason Day. Nejvíc očekávaná sestava hráčů na turnaji Arnold Palmer Invitation vyrazí na floridské hřiště ve 12:56 místního času.  Vítěz čtyř majorů McIlroy je po posledních dvou nepříliš úspěšných turnajích v rámci PGA Tour docela pod tlakem.

Dlouho se čekalo, jestli se na Arnold Palmer Invitational objeví i nejslavnější hráč světa Tiger Woods. Ten na hřišti Bay Hill vyhrál celkem osmkrát. Stále má prý ale nespecifické zdravotní problémy. Zatímco Woodsova přítelkyně lyžařská superstar Lindsey Vonnová neustále boduje, Woods se místo na sport soustředí víc na podnikání. Blonďatá lyžařka v březnu získala další triumf ve sjezdu a v Méribelu se stala již posedmé královnou Světového poháru. Tiger ale své vítězství na hřišti Bay Hill rozhodně letos neobhájí.

Nicméně turnaje se zúčastní jiné hvězdy jako Henrik Stenson, Billy Horschel, Brandt Snedeker, Graeme McDowell, Sean O’Hair, Bubba Watson nebo Ian Poulter.

Arnold Palmer Invitational můžete sledovat v přímém přenosu na TV Golf Channel v pátek od 20 hodin, v sobotu a v neděli poté už od 17:30 hodin.

Tour

Hřiště

foto: Arnold Palmer’s Bay Hill Club & Lodge