Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Skončila základní část Mid-Amateur Golf Tour 2004

12.08.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Karlovy Vary a Cihelny byly poslední zastávkou mid-amatérů v jejich letošní serii základní části. Vzhledem k nádhernému počasí a také k poslední možnosti vylepšit si bodové score v žebříčku, bylo startovní pole zcela zaplněné. Kvalitu obou hřišť lze hodnotit jen v seperlativech, Karlovy Vary ukázaly proč je zde o hru takový zájem. Zázemí a zvláště pak nově upravené jamky dělají z tohoto resortu golfový stánek té nejvyšší kvality. Cihelny nezůstávají vůbec pozadu, naopak úroveň služeb zde vysoce stoupla a to, co předvádí „trávníkářský kouzelník“ Ing.Michal Voigts, zaslouží velkou poklonu a uznání. Všichni hráči měli tedy naprosto ideální podmínky pro to, aby si svoje postavení v žebříčku vylepšili a mohli si případně vychutnat závěrečný turnaj MASTERS, který bude tečkou za letošní sezonou.

Karlovarské hřiště nepatří k lehkým a zvláště pak některé jamky z mistrovských odpališť budí opravdu respekt. Opět se ukázalo, že špičku v mid-amatérské kategorii už netvoří jen dvě jména, a že šanci dosáhnout na medailové pozice může čím dál více hráčů. To ukázal Silvio Spohr, když výsledkem 79 obsadil třetí příčku za Mikulášem Ordnungem, který donesl hezkých 75. Vítězem nedělního turnaje se stal Alan Babický, který zvláště ve druhé devítce předvedl výborný finiš a jeho 73 je velmi hezkou vizitkou. V ženách si vybojovala první příčku Amara Zemplinerová výkonem 86, druhé místo patří Petře Marešové, která zaostala o jednu ránu, bronz pak náleží Vlastě Peterkové za 88.
Druhý den se mohutné startovní pole přesunulo do Cihelen. Tady bylo hřiště přívětivější, což se projevilo na výsledcích všech hráčů. Zatímco v nedělním turnaji zahráli pouze tři hráči pod 80, v Cihelnách to byla téměř dvacítka. Je pravda, že hřiště má par 70 a nejsou tam tak dlouhé par čtyřky, ale i tak je hřiště technicky náročné a nevyplatí se jej podceňovat.

Letos poprvé se jsme byli svědky výsledku pod par, který svou precizní hrou zaznamenal Mikuláš Ordnung. Jeho 68 je výkon, který bychom rádi viděli častěji. Zaslouženě zvítězil před Vítkem Rotterem, jehož 71 je také parádní výsledek a třetím Honzou Kunštou, který zaostal jen o ránu, 72. V mužské kategorii si zepšilo hcp 17 hráčů, což se nestává každý den !

Ženy si připsali první play off, když šli bojovat o vítězství Vlasta Peterková a Eva Schovánková, obě donesli shodně 80. Tou šťastnou se stala před početnou diváckou kulisou Eva Schovánková, která hned na jamce č.1 zvítězila. Bronz si z Cihelen odváží Helena Janoudová za 81.

Základní část skončila a všichni už jen mohou sledovat své jméno na žebříčku (www.mid-golf.cz) a buď se těšit ze zisku hrací karty na příští rok (72 mužů a 9 žen), a nebo se pilně připravovat na kvalifikaci, která se bude hrát 8.září v Cihelnách.

Ještě jednou děkuji všem hráčům za účast, vítězům blahopřeji a držím palce všem při kvalifikaci pro rok 2005.

Ilja Ehrenberger [Gallery not found]