Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

SKONČILA REGIONÁLNÍ DĚTSKÁ TOUR SEVEROVÝCHOD

23.09.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Seriál dětských turnajů probíhal už od jara, a během roku stihl navštívit devět hřišť v severních a východních Čechách. Po závěrečném klání, které se v sobotu 20. září uskutečnilo na čerstvě otevřené devítce v Myštěvsi, nastal čas k bilancování, jaká že Tour vlastně byla.

Přestože celý podnik vznikl „na koleně“, kdy šlo v podstatě jen o džentlmenskou dohodu mezi jednotlivými kluby, všech devět turnajů se uskutečnilo v plánovaných termínech. Tour postupně zavítala na hřiště v Malevilu, Svratce, Nové Americe, Harrachově, Svobodných Hamrech, Semilech, Hrádku, Mladých Bukách a Myštěvsi. Závazek organizačně zajistit turnaj na vlastním hřišti splnil každý klub, přestože některé z nich (hlavně ty mladší) zatím neměly dostatečnou základnu vlastních dětí a turnaj pořádaly ve své režii spíše pro ostatní.

Internetový informační servis Tour si vzal na starost Golf Club Hradec Králové. Mimo fotoreportáží děti i rodiče na webu sledovali také výsledky jednotlivých soutěží a průběžné pořadí celé série. Z turnaje na Hrádku vznikl dokonce krátký video dokument.

Nejpočetnějšími výpravami plnily startovní listiny turnajů kluby ze Svobodných Hamrů a Hradce Králové. Síla jejich mládežnických oddílů se zákonitě projevila i v konečném pořadí Tour. Z pěti vypsaných kategorií vyhráli hráči z Hamrů tři a hradečtí dvě. Na druhých a třetích místech pak reprezentanti těchto klubů získali dohromady ještě šest dalších umístění z deseti možných. Medailové výsledky juniorů dovedly dokonce jejich rodiče k myšlence uspořádání oficiálního meziklubového utkání GC Hradec Králové proti GCC Svobodné Hamry (již bez omezení věkem).

Dílčí výsledky jednotlivých turnajů ukazují, jak markantní byl růst výkonnosti účastníků Tour. Jakub Sýs ze Svobodných Hamrů hrál první turnaj na Malevilu ještě se Zelenou kartou, na poslední turnaj v Myštěvsi si přijel pro pohár celkového vítěze mezi dětmi do 12 let s hendikepem lehce nad 20. Sváťa Býma z Hradce Králové, šampión v kategorii dětí do 14 let, dokonce v Myštěvsi atakoval hranici singl HCP. Mnoho dalších hráčů snížilo své hendikepy o deset ran i více. Rodiče, sáhněte si do svědomí – o kolik jste letos snížili vy?

Euforie z úspěšného prvního ročníku REGIONÁLNÍ DĚTSKÉ TOUR SEVEROVÝCHOD pomalu opadá a již se rozebíhá plánování na rok 2004. Stále je co zlepšovat, přes veškeré pozitivní ohlasy nelze zavírat oči např. nad problémy s nedodržováním pravidel a golfové etiky, které se na některých turnajích vyskytly. Několik klubů v rámci svých turnajů pořádalo „dny otevřených dveří“ a seznamovalo s golfem i naprosté nováčky. Tudy určitě vede cestička k širší popularizaci golfu a rozhodně nebude na škodu do budoucna tímto směrem zaměřit větší pozornost.