Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Semilské zastavení Greentour

19.07.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Během uplynulého víkendu se konaly v Semilech dva turnaje Greentour. K soutěžím na velice dobře připraveném hřišti se přihlásilo na sobotu 47 hráček a hráčů, v nedělním ránu odstartovalo pak 26 golfistek a golfistů.
Sobotní turnaj byl v pořadí již letošním pátým a zájem hráčů bez hcp, tedy zelenokaretníků o tyto turnaje neustále roste. Proto pořádající Club Ducha Sportovního rozšířil do konce sezóny turnaje hráčů se ZK také o nedělní soutěžeNa všechna odpaliště při canon startu se za slunečného počasí, které se změnilo postupně na tropická vedra, postavili zástupci sedmnácti golfových klubů, aby úderem desáté hodiny zahráli své první odpaly. I když semilské hřiště, známé svou technickou náročností a výškovým členěním, by mělo právě pro hráče se zelenou kartou být tvrdým oříškem, zahrané výsledky hovoří o jeho dobrém zvládnutí. Celkem čtrnáct hráček a hráčů zahrálo třicet a více stableford bodů, tedy plná třetina bojujících.

V dámské kategorii hrálo celkem sedm hráček a nakonec zvítězila Barbora VEJLUPKOVÁ z pražské Čechie před píseckými Pavlou SLEZÁKOVOU a Gabrielou MATOUŠKOVOU.

Mezi pány v sobotu zvítězil Petr ZEDNÍK (CMR) před Jiřím ZACHEM (KHGCS) a místním Michaelem ZÁVĚRKOU.

Soutěž Longest Drive vyhráli Barbora VEJLUPKOVÁ (GKČ) a Jan MÜLLER (I.GCM), který zvítězil také v soutěži Nearest to the Pin.

Nedělní ráno přivítalo golfistky a golfistky ze třinácti klubů znovu oblohou bez mráčku a slunečním svitem postupně zvyšujícím teplotu k tropickým hodnotám. Opět bylo mnoho hráček a hráčů, kteří přijeli na semilské hřiště poprvé. Přesto se začínající golfisté vyrovnali se všemi nástrahami zase na výbornou.

Prvenství v pánské kategorii pro sebe získal Jan VOLŠÍK (CMR). Za ním skončili na druhém místě Milan LEXA a třetí byl Tomáš TRŠO (oba HGC).

Mezi dámami zvítězila Jana JÄHNKE (CMR) před Hanou KLUCAROVOU (GCBBS) a Lucií PITTEROVOU (CMR).

Ve vložených soutěžích Longest Drive si prvenství odnesli Jana UHLÍŘOVÁ (CMR) a písecký Tomáš TRŠO. Nejblíže jamce zahrál ještědský Petr BŘICHÁČEK.

Oba dva turnaje, které se v Semilech odehrály, proběhly ke spokojenosti jak hrajících golfistek a golfistů, tak i zástupců výboru semilského klubu, ale i pořádajícího Clubu Ducha Sportovního. Další hřiště, kam GREENTOUR 2004 zavítá jsou Svobodné Hamry u Hlinska během víkendu 7. až 8. srpna. Podrobnější informace může každý získat na webové adrese www.greentour.cz
[Gallery not found]