Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Šedý medvěd vycenil zuby

06.07.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Nízké Tatry, konkrétně ski & golf resort Tále, byly minulý týden svědkem, a to nikoliv němým, dalšího utkání PGA Tour. Hrálo se o dotaci 300.000CZK. Železiarne Podbrezová a PIPEX Italia – to byli hlavní partneři dvoudenního turnaje, který byl poznamenán dvěma zásadními faktory: nízkou účastí a v pátek vrtkavým počasím.

Své si užila údržba hřiště a do výsledkové listiny promluvily i zdravotní problémy. Výsledků okolo paru bylo poskrovnu, pod par se nedostal nikdo. Navzdory tomuto na první pohled dramatickému úvodu je třeba už teď poznamenat, že turnaj se povedl a vše proběhlo, jak se sluší. A že určitě převládá názor, že by bylo skvělé se na nádherné hřiště, ať je sebevíc fyzicky namáhavé, vrátit.

Už ve čtvrtek bylo evidentní, že počasí bude hrozit problematickým průběhem. Obrovská bouře, která se přehnala hřištěm, zanechala znatelné stopy na bunkerech a také ve vodních překážkách. Většina pískových překážek se takhle jmenovala jen „na papíře“ a chyběl písek, zato přebývala voda, několik žlutých a červených kolíků odjelo ze hřiště po vodě kamsi do nížiny. Obrovský dík (!) tak patří zaměstnancům resortu, kteří s obrovským úsilím dokázali s výjimkou dvou bunkerů zprovoznit zbytek hřiště během jeho ranní přípravy. Dvacet tři PRO’s vyrazilo do hry, aby se po dvou a půl hodinách, po několika minutách nervózního pokukování po horských sedlech a poté, co světle fialový blesk proříznul vzduch jen pár kilometrů od jamek, ozval výstražný zvon. Doslova na vteřiny vypočítané přerušení dostalo hráče pod střechu a to dokonce i suchou nohou. Další průtrž mračen se pokusila zlikvidovat skvělou práci greenkeeperů. Nepodařilo se jí to naštěstí v takovém rozsahu, jako den předtím. Po necelých dvou hodinách byli hráči opět ve hře a PRO-AM ve formátu 1+1 se (za mírného hřmění v dáli) dokončil bez dalších komplikací.

V sobotu se přiostřilo a profesionálové odstartovali do finálového kola před amatéry a v obráceném pořadí proti pátku. Hráče od devatenáctého po čtvrté dělené místo dělilo 5 ran (výsledky 81 – 76) a tak se dal očekávat souboj o každý putt. V nejlepším fightu se setkali Jakub Kučera (+3), Petr Skopový (+2) a Jiří Němeček (+1). Hladký průběh trošku kalila jamka č.4. Na krátkém paru pět se snažila spousta hráčů zasáhnout green druhou ranou a hledání míčů v roughu tempu hry neprospívalo. I hráči nejlepší skupiny tady chtěli skórovat. Ale jediný, kdo dokázal zahrát berdíka, byl nakonec po skutečně skvělé druhé ráně Petr Skopový. Jakub Kučera (z greenu) ani Jirka Němeček (z foregreenu) neuspěli.

Vpřed rázně postoupila domácí Zuzka Kamasová, když „sama sobě nadělila“ v sobotu pět ran (78+73) a dokázala se protáhnout přes pány Strachotu, Seiferta, Lizánka, Juhaniaka, Štrougala, Sikuta i Kučeru až na třetí samostané místo. Stejně dobrý výsledek (73, +2) zahráli v sobotu i Martin Bauer, Ondřej Lébl a Robert Schovánek. Naopak druhý místní hráč, Milan Sopko, nebude na sobotu vzpomínat v nejlepším světle po velmi vysokém výsledku +19. Nebylo jamky, na které by neprožil aspoň malé trápení. Jakub Kučera si prožíval zdravotní peklo. Bolesti šlach ho vyhnaly k terapeutovi. Zánět byl sice v ruce zažehnán, ale jeho ložisko se přemístilo do ramene a karmínově rudá skvrna vypadala, jakoby ho někdo praštil rozžhavenou žehličkou. V takové kondici dokázal Jakub dosáhnout na 79 (+8) a propadnul na sedmé dělené místo. Jirka Němeček po triple bogey na druhé, nejkratší jamce hřiště ještě bojoval. A protože se už kromě něj a vítěze nikdo jiný nedostal pod součet 150ti ran, dokončil po výsledku 76 na samostatném druhém místě.

Pět birdies v pátek a stejný počet v sobotu. Po desáté jamce druhého kola 3 pod par, (celkově -1). A přesto bylo druhé kolo pro Petra Skopového, hrajícího druhý turnaj v barvách GC Sokolov, zcela odlišné proti pátečnímu. Zažívací a střevní problémy hrozily před hrou a během prvních jamek zdravotními problémy v podobě dehydratace organizmu. Nakonec i přes velké potíže dokončil své druhé kolo s ubývajícími silami ve stejném výsledku jako v pátek (+2) a dokázal podruhé za sebou zvítězit. V jeho děkovné řeči zaznělo i přání, aby se v areálu Gray Bear hrál velký turnaj. Myslím, že by si ho naši slovenští přátelé za to, co vybudovali a za to, jakým zůsobem je o golf postaráno, zasloužili…