Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

SEDMÝ ROČNÍK NOKIA FAMILY CUP ODSTARTOVAL

11.04.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Prvním turnajem odstartoval v sobotu, 10. dubna, již sedmý ročník mezinárodního turnaje rodinných týmů. Seriál zahájil v pražském Erpetu. Pokračovat bude první víkend v červnu, na Darovanském Dvoře.Od června do září se odehrají kvalifikace na devíti hřištích v šesti zemích Evropy. Ti nejlepší se pak sejdou na velikém finále v Royal GC Mariánské Lázně, 25. a 26. září. Vítězství a putovní pohar zůstal v loňské sezóně poprvé mimo území ČR, když jej ískali Pete a Lee Grimshaw z Velké Británie.

Na jediném turnaji série Family Cup hraném na simulátorech se v Erpetu sešlo třináct rodinných týmů.
Hrálo se tradičně 18 jamek na FSG simulátorech a pro letošní rok bylo vybráno nové hřiště Covered Bridge. Zároveň se uskutečnila vložená soutěž na 6 jamek na kurzu Erpet, která byla hodnocena samostatně. Vítězem této vložené soutěže se stala dvojice Vojtěch Dostál, Petr Dostál.

Vzhledem k tomu že hlavní soutěž se hraje na NETTO (hendikep dvojice je součet 60% lepšího hendikepuj a 40% horšího hendikepu hráčů) byla pořadatelem vyhlášena i cena BRUTTO. Tuto cenu získala dvojice Ondřej Bosák, Petr Bosák kteří zahráli 77 úderů stejně jako Vilém Zulák, Leonid Zulák. O jejich vítězství rozhodlo lépe zahraných posledních 6 jamek, protože devítky zahráli také stejně.

Hlavní soutěž a krásný skleněný pohár získala dvojice Vojtěch Dostál, Petr Dostál z GC Erpet Praha. Na druhém místě skončila dvojice Petr Čáp jun., Petr Čáp sen. a na třetím Vilém Zulák, Leonid Zulák.

Při slavnostním ceremoniálu se přítomní dozvěděli z úst ředitele Nokia Family Cupu pana Pavla Vacka, že letos bude část výtěžku z Nokia Family Cupu věnována Nadaci Hanuše Goldscheidera.

Více informací na internetové stránce Nokia Family Cup.