Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

„Rory is back!“ McIlroy je opět světová trojka

06.09.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí

deutsche bankPGA Tour –  Deutsche Bank Championship – hřiště TPC Boston Norton, MA, USA. Datum: 2.-5. 9. 2016. Dotace: 8,5 milionu dolarů  Pro vítěze: 1,53 milionu dolarů  FedExCup Body: 2,000 deutschebankchampionship.com

Leaderboard

Finále

Rory McIlroy

Po sérii vítězství na zámořském okruhu se Rory McIlroy (27) od května 2015 na stupni vítězů neukázal. V této sezoně se mu nedařilo tak, jak byl do té doby zvyklí. Titul na PGA Tour získal naposledy na Wells Fargo Championship 2015 a z třetího místa postupně klesl až na pozici světové pětky.

Držitel čtyř major titulů letos ani na PGA Championship neprošel cutem.

To ale bylo! V pondělí Rory McIlroy vyhrál druhý event FedEx Cup Playoffs Deutsche Bank Championship, v žebříčku FedEx Cupu postoupil z 38. příčky na čtyřku a vrátil se na pozici světové trojky. Dostal se tak před bývalou jedničku Jordana Spietha.

Čtyřnásobný major šampion McIlroy vstupoval do finále ze 7. místa a v posledním kole zahrál hřiště TPC Boston na 65 ran (-6). Nakonec s celkovým skore -15 vyhrál  s náskokem dvou ran. Na dvojce tak nechal lídra 3. kola Paula Caseyho.

Zatímco v poslední rundě Casey zahrál na 11. jamce bogey, McIlroy snížil náskok na dvě rány, zapsal si pět birdie a získal kontrolu. Na sedmnátce severoirský golfista zaváhal, přišlo bogey, ale hru zakončil birdie na pětiparové osmnátce.

Rory měl velmi působivý finiš,“ uznal Casey a dodal: „Tomu se říká pořádný golf. Já jsem taky zahrál solidní rundu, bohužel chyběly mi nějaké ty birdie. Přesto jsem se nenechal rozhodit. Prostě to kolo, co předvedl Rory, to je něco, před čím bychom se měli všichni poklonit. To byl hvězdný výkon!“

„Vstupoval jsem do finále se ztrátou šesti ran na lídra. Netušil jsem, co mám očekávat. Věděl jsem jen to, že chci jít ven, předvést dobrou hru a doufat, že to bude stačit,“ uvedl Rory McIlroy, který změnil putter i kouče a díky tomu se mu zlepšila krátká hra.

Uvidíme, co předvede na BMW Championship, kde si zahraje 70 nejlepších hráčů z žebříčku FedEx Cupu. Turnaj začne ve čtvrtek 8. září na hřišti Crooked Stick v Indianě.

Na 3. místě skončil v Bostonu Jimmy Walker s -12, o ránu za ním je Adam Scott.

Vítěz úvodního eventu FedEx Cup Playoffs Patrick Reed se umístil na dělené 5. příčce s -10. Na T8 je Dustin Johnson s -9.

Světová jednička Jason Day zahrál ve finále 67 ran a s celkovým výsledkem -8 skončil na T15. Jordan Spieth je s -7 na T21.