Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Roman Šebrle vítězí na úvodním Majoru Czech Mid-Amateur Tour 2011

29.04.2011 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A
Roman Šebrle

Česká atletická legenda a olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle se stal vítězem premiérového turnaje Czech Mid-Amateur Tour 2011, který se uskutečnil na výborně připraveném hřišti v Mladé Boleslavi.  Šlo o turnaj kategorie Major, tak si již tímto vítězstvím zajistil účast v PlayOffs.  Roman Šebrle zahrál pět bogey a čtyři berdíky, což ve finále vedlo ke skvělému výsledku 73. Jeho hendikep se posunul z úvodních pěti na hodnotu 4. V ženské kategorii se blýskla výborným výkonem Martina Plachá, která si odváží vítězství za výsledek 77.

S jubilejním 10.ročníkem mid-amatérské soutěže přichází i zcela nový model, který opustil uzavřenou skupinu hráčů a nabídl tak možnost zkusit si zahrát prestižní soutěž velké skupině golfistů ve věku nad 35 let. Pokud jste ještě o těchto změnách neslyšeli, naleznete vše včetně propozic na zcela nových stránkách www.mid-golf.cz

Důsledky krásného teplého počasí, které nám tak trochu nečekaně přinesl duben, jsou na hřišti resortu Sand Martin´s Holes – Mladá Boleslav jasně vidět. Tak kvalitní grýny čekal asi jen málokdo. To však není všechno, protože kdo byl na „bolce“ naposledy na podzim, tak se musel na některých jamkách divit. Majitel resortu totiž nechal vysázet na celém hřišti více než 500 vzrostlých stromů! A pokud je napsáno vzrostlých, tak věřte, že se nejedná o metrové stromečky. Některé solitéry dosahují výšky až sedmi metrů! Hřiště tak dostalo úplně jinou podobu, a když k tomu přidáme téměř letní počasí, je golfový zážitek z hřiště Sand Martin´s Holes – Mladá Boleslav naprosto bezchybný. A pokud nevěříte, zajeďte se tam podívat.

Ale vraťme se zpět k hráčům, resp. k hráčkám. Jako tradičně dámy startovaly první a za vítězkou prvního letošního turnaje Major Martinou Plachou se umístila loňská absolutní vítězka Markéta Šubrtová, která za Martinou zaostala pouze o jednu ránu (78). Bronz si z Mladé Boleslavi odváží Renáta Dědková za výkon 82.

V mužské kategorii se za zlatým Romanem Šebrlem umístil František Foldin, který již druhým rokem dominuje seniorské túře. Jeho výkon 76 zaslouží určitě uznání stejně tak jako výkon bronzového Milouše Kvačka, který donesl stejný výsledek 76, avšak horší druhou devítku.

V turnaji se objevila spousta nových tváří, ale i staří „mazáci“. Premiérový turnaj Major tak odstartoval letošní ročník, který je tak trochu krokem na neznámou půdu, protože po devíti letech mění zcela zajetý systém. Čas ukáže, zda se nový model chytne. Všechno teď záleží na hráčích, kteří mají možnost zahrát si „midy“ na svém domácím hřišti a nemusí tak dlouze cestovat a trávit čas za volantem. V každém případě je dobré si prostudovat nové propozice a všechny detaily mid-amatérské túry, které najdete na novém webu www.mid-golf.cz

Ještě jednou patří velké poděkování „Jožinovi“ Šulcovi a Romanu Svobodovi za skvěle připravené hřiště. Další turnaj Major je připraven 19.5. na Karlštejně.

  Ilja Ehrenbergerfoto © Ivan Paggio