...

Rekordní skore Jangové v Singapuru

07.03.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
Jangova

Ha Na Jangová

LPGA – HSBC Women’s Champions – hřiště Sentosa Golf Club, The Serapong Course,  Singapur. Datum: 3. -6. března 2016

Třiadvacetiletá golfistka Ha Na Jangová si vítězství pojistila nedělními 65 ranami a s celkovým skore -19 turnaj v Singapuru zcela ovládla. Není divu, že na greenu poslední jamky přidala oslavný taneček. Po trofeji z únorového turnaje Coates Championship je to její druhé letošní vítězství.

Ve finálovém kole se Jangové dařilo především s putterem. Aktuálně 10. hráčka žebříčku Rolex Golf Ranking zahrála celkem 6 birdie a s turnajem se rozloučila eaglem na poslední osmnácté jamce.

Jihokorejská golfista zároveň stanovila na singapurském hřišti Sentosa Golf Club nový rekord, když zahrála 19 ran pod par hřiště a 269 ran celkově za čtyři dny.

Do té doby vedly s -15 ranami Stacy Lewis, která je zahrála v roce 2013 a Inbee Parková, která je nastřílela loni.

Jangová letos startovala na pěti turnajícha ve všech skončila v první jedenáctce. Z toho dva turnaje vyhrála.

Druhá Pornanong Phatlumová zůstala o čtyři rány pozadu. Thajská golfista už v kariéře získala celkem 11 titulů, ale po dvou druhých místech stále ještě čeká na svůj první titul z LPGA Tour. Třetí místo s 11 ranami pod par brala Jihokorejka Amy Yangová.

Lydia Ko, aktuální světová jednička skončila na děleném 15. místě. Lexi Thompson, vítězka Honda LPGA Thailand z minulého týdne obsadila v Singapuru dělené 19. místo.

Inbee Parková, aktuální světová dvojka a vítězka loňského ročníku turnaje obsadila až dělené 30. místo.

Turnaj HSBC Women´s Championship se hraje od roku 2008. Jde o turnaj s omezeným startovním polem – účastní se ho hráčky podle výsledků ve světovém hodnocení, výher na túře a dalších kritérií. V turnaji není žádý cut, a všechny hráčky hrají všechna čtyři kola. Letos se turnaje účastnilo 63 hráček.