Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

První vítězství Ondřeje Lébla na profesionální túře

23.05.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

V prvním turnaji PGA C Prezident Trophy Serie se setkali amatérští a profesionální hráči v překrásném golfovém resortu v příhraničním Waidhofenu. Na nelehkém osmnáctijamkovém hřišti, které hostilo 4. – 7. května Alps Tour si tímto turnajem odbyla svoji premiéru i česká profesionální ekipa a při této příležitosti, stejně jako na prvním turnaji v Sokolově, poměřila svoje síly s mezinárodní konkurencí.
V sobotu se setkali profesionálové s amatérskými hráči při PRO-AM. Hrálo se v mírně netradičním formátu: profesionálové hráli svým míčem na rány, amatéři pak oblíbený formát Texas Scramble. Výsledek amatérů se hodnotil systémem odpočtu pětiny průměrného handicapu od dosaženého výsledku brutto a k tomuto číslu se připočítal brutto výsledek profesionálního hráče. Mezi amatérskými týmy byl dvakrát dosažen výsledek 64 ran a nejlepší výsledek netto skončil hluboko pod 60 ranami – 54! Celkově vyhrála skupina s Karlem Skopovým juniorem, který zahrál 69 ran, druzí skončili amatéři vedení místním profesionálem Paulem Hebdonem a třetí místo dělili Jiří Němeček a Libor Fiala. Tito hráči si rozdělili Price Money ve výši 1000 EURO.

V nedělním silném větru se obtížnost hřiště zdramatizovala a výsledků pod par bylo jako šafránu. Zatímco amatéři hráli svoje kolo v Telči, Waidhofen se změnil v peklo plné nevyzpytatelných větrných poryvů. Ze čtyřiceti sedmi startujících se dokázali dostat pod par hřiště Karel Skopový junior a Petr Štrougal (71/-1) a také překvapení prvního kola, Ondřej Lébl s výsledkem 69 (-3) ran, což bylo o 9 ran méně, než zahrál při svém prvním kola Alps Tour před třemi týdny. Nejlepším zahraničním hráčem byl Markus Graller na desátém děleném místě spolu s Petrem Ničem s výsledkem 75 (+3). Další zahraniční konkurencí v poli byli místní Christian Kerschbaum a Dietmar Schleritzko, Paul Hebdon a Steve Bradley z Anglie, Milan Sopko a Zuzka Kamasová ze sousedního Slovenska a pravidelný účastník turnajů pod hlavičkou PGA C, anglicky hovořící hráč s německým pasem, Mike Newell.

Pondělní finále se hrálo opět s jiným směrem větru, který už naštěstí pozbyl své síly a nebyl pro hru tak nebezpečným faktorem. Na dostřel vedoucí trojce byli ve startovních blocích zakleknutí další ostrostřelci, se kterými se muselo počítat. Němeček, Babický, Juhaniak, Petr Skopový, Špaček, Mrůzek, Graller a Nič, byli rozeseti v rozsahu od jedné po šest ran od vítěze. Nejlepší číslo dne, rovné výsledku Lébla z prvního kola, zahrál Jan Juhaniak. Tento „počin“ ho vynesl v konečném zúčtování na samostatné druhé místo. Ondřej Lébl zabránil dramatické podívané na play-off na sedmnáctém greenu. Jeho birdie z foregreenu zhruba ze dvou metrů ho posunulo celkově o jedinou ránu před Juhaniaka. Další čtyři hráči se seřadili na třetím děleném místě se součtem 145 ran, tedy výsledkem o čtyři rány horším, než vítěz. Byl to Petr Skopový, Štrougal, Němeček a Babický. Ránu nad par hřiště ve druhém kole a celkem 151 ran (+7) znamenalo velmi slušné umístění na děleném jedenáctém místě společně s Paulem Hebdonem a Ondřejem Truplem pro jedinou startující ženu, Zuzanu Kamasovou, hráčkou Robe DI Kappa Ladies European Tour.

Česká profesionální túra bude pokračovat dalším turnajem 4. a 5. června na čerstvě znormovaném hřišti Golf Resortu Ypsilon v Liberci.