ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

První ročník Faldo Series v Telči

26.06.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

První ročník Faldo Series úspěšně proběhl v Telči. Turnajové série  založená Nickem Faldem má za úkol vyhledat po celém světe talenty a soustředit je na každoročním Grand Finále. O úspěšnosti tohoto formátu mluví trojnásobné vítězství fenomenálního Rory McIlroye. Licenci na tuto prestižní akci pro Českou republiku získala společnost CZ Golf, kterou v Telči představovali Petr Švrček a Zdeněk Jehlička.

Vysoký počet přihlášených v čele s nejlepšími hráči a hráčkami ukázal na světlou budoucnost této soutěže pro mladé u nás. Stovka mladých hráčů od dvanácti do jednadvaceti let změřila své síly ve třech chlapeckých a dvou dívčích kategoriích.  “Účast na Faldo Series v Telči je nejpočetnější z celé Evropy, ” řekl ředitel turnaje Zdeněk Jehlička.

Na Grand Finále v půlce září pojedou předvést kvalitu českého golfu vítězové jednotlivých kategorií. V irském Lough Erne budou 12. – 14.9. naší zemi reprezentovat Šimon Zach, Marie Luňáčková, Dalibor Hudák, Kateřina Růžičková a Ondřej Lieser.

Faldo Series v Telči byl doprovázen několika doprovodnými akcemi. Děti ze základních a středních škol z Telči a okolí si mohly vyzkoušet golf na drivingu pod vedením zkušených instruktorů. Osobní trenér Nicka Falda Keith Wood poskytl ve čtyřech workshopech své zkušenosti českým hráčům.

Turnaj provázelo větrné a proměnlivé počasí, naštěstí bez větších přeháněk. Na oblačném nebi se střídalo sluníčko s napitými mraky, které se naštěstí vylévaly někde jinde.

Mezi mládeží vládla veselá nálada a hráči si krásné dny v Telči očividně užívali. K uvolněné a příjemné atmosféře viditelně napomohla skutečnost,  že mladý ředitel turnaje Zdeněk Jehlička je jeden z nich.

Takže na shledanou na Faldo Series 2012 opět v Telči. Golf.cz bude opět u toho.

Výsledky …..  Sestřih na ČT24

Počet přečtení: 3 759
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017