Profesionální sezóna vrcholí na Kaskádě

11.10.2011 | freedrive | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Vítěz 2010 Ondřej Lébl

- na Grand Finále se sejde skvělá konkurence
- hlavními favority Nový a Matuš
- na startu i vítězka turnaje LET Zuzana Kamasová

Nejprestižnější golfová série ve střední Evropě Pilsner Urquell Czech PGA Tour spěje ke svému závěru. Její finálový díl se tradičně odehraje na brněnské Kaskádě, kde je turnaj vypsán na tři soutěžní kola. Vítězství z loňského roku obhajuje Ondřej Lébl, který o svém triumfu rozhodl na druhé jamce play-off. I letos se hraje na Kaskádě o nejvyšší dotaci sezóny – ve hře bude celkem 600 tisíc korun, které se rozdělí mezi 30 nejlepších profesionálů.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 se vyvíjela velice zajímavě, protože po větší část sezóny žádný z hráčů nedosáhl na dva turnajové tituly. Až poslední dva turnaje toto pravidlo změnily. Sezónu otevřel nečekaným prvenstvím ve Mstěticích amatér Ondřej Lieser. V Berouně se radoval Marek Nový a šampionát ve hře na jamky ovládl v Ropici nováček mezi profesionály Martin Příhoda. Pro svůj premiérový titul si až na Tále zajel Stanislav Matuš a poprvé si připsal vítězství i Vladimír Velenský v Benátkách. Masters v Sokolově se stalo kořistí Petra Niče a až mistrovství profesionálů na rány v Karlových Varech přineslo druhý úspěch Stanislavu Matušovi, který si cennou trofej zajistil na čtvrté jamce play-off. Na druhý letošní titul dosáhl i Marek Nový. V Haugschlagu předčil Petra Skopového také až v rozehrávce. Právě Marek Nový se Stanislavem Matušem jsou vzhledem k celkovému vyznění sezóny hlavními favority Grand Finále Czech PGA Tour 2011.

Jenže konkurence je velice tvrdá a kvalitní a ani jeden si nemůže být ničím jistý. Ve velké psychické pohodě jsou po zdárně zvládnuté první fázi kvalifikační školy o European Tour Lukáš Tintěra a Martin Příhoda. V Haugschlagu se po několika měsících, kdy pracoval na úpravě švihu, vrátil ve skvělé formě Petr Skopový, jemuž se na Kaskádě podařilo vyhrát před třemi lety. Předloni se to povedlo Petru Ničovi, který se oprávněně dělá ambice na vítězný závěr sezóny. Zajímavou konfrontací bude účast dvou ruských profesionálů, pro něž jsou připraveny divoké karty. Velkou událostí je start Zuzany Kamasové. Slovenská členka české PGA má za sebou životní sezónu, do které vstoupila šokujícím triumfem na turnaji Ladies European Tour v Maroku.

 

Program turnaje:
čtvrtek 13. října 2011 – kombinace Kamenná / Dřevěná
1. kolo turnaje profesionálů – start 7:30; postupný z odpaliště č. K1

pátek 14. října 2011 – kombinace Kamenná / Dřevěná
2. kolo turnaje profesionálů – start 7:30; postupný z odpaliště č. K1

sobota 15. října 2011 – kombinace Kamenná / Dřevěná
3. kolo turnaje profesionálů – finále / start 7:30 postupný z odpaliště č. K1

neděle 16. října 2011
Turnaj Pro-Am – start 10:30 canon, Texas scramble 1 x Pro + 3 x Am

 

Hřiště:
Kaskáda Brno Jinačovice

Golfový areál Kaskáda se nachází 9 km za Brnem. V kouzelném údolí mezi Kuřimí a Jinačovicemi se rozkládá 27 jamkové hřiště se 6 jamkovou Akademií, 300m dlouhý driving range, hotel Kaskáda, restaurace a veškeré zázemí potřebné pro návštěvníky.

Od června 2006 byly postupně uváděny do provozu 3 devítky – Dřevěná, Kamenná a Železná (tato třetí devítka byla dána do provozu 21. května 2007).

Hřiště, které bylo budováno s cílem poskytnout nejvyšší kvalitu sportovišť i dalších nabízených služeb, umožní hráčům kombinovat osmnáctku ze tří samostatných devítek (celková délka 9655 m). Charakteristickým prvkem je dokonalé skloubení hracích ploch s okolní přírodou a velké množství uměle vybudovaných vodních ploch (13 jezer s více než 2 ha vodní plochy). Hřiště, které bylo zbudováno dle projektu renomované anglické firmy Gaunt & Marnoch, ctí zásadu přehlednosti na každé jamce, viditelnosti všech překážek a prakticky vylučuje neoblíbenou hru „naslepo“.

 

Při Grand Finále se hraje kombinace Kamenné a Dřevěné devítky
Kamenná devítka + Dřevěná devítka
par 72
délka hřiště 6 473 m
Kamenná devítka 3 185 m (par 36)
Dřevěná devítka 3 288 m (par 36)
nejdelší jamka č. 15 536 m (par 5)
nejkratší jamka č. 3 137 m (par 3)
jamky par 3 (4) par 4 (10) par 5 (4)

Dotace turnaje je  600 000,- Kč