Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pro Am PGAC Partner Trophy Conte of Florence – Ypsilon Golf resort Liberec

05.06.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Texas Scramble zahájil „prodloužený víkend“ na osmnáctijamkové perle severu Čech. Čeští profesionální golfisté se vrátili na místo činu po loňském říjnu. Tehdy na „Fojtce“, jak zní hovorový název lokality osázené osmnácti jamkami, proběhlo finále PGA Tour 2005. Včera proběhlo setkání profesionálů s amatéry při nejoblíbenějším formátu hry, který tyto dvě kategorie spojuje v jeden šik.

Skupiny s jedním PRO a (v optimálním případě) čtyřmi amatéry vyrážely na hřiště, které ve srovnání s loňským rokem je mnohem vyspělejší. Také ale padlo další přirovnání k závěru loňské sezóny. Červen nečerven bylo na Ypsilonce zima k pohledání a kulichů, by i zimních rukavic bylo vidět nezvykle mnoho. K přeslechnutí byla na jedničce i věta: „Když se příští dva týdny nestane nic nečekaného a nepřijde obleva, mohla by se tahle zima docela podařit…“

Z dvaceti flightů vedených profesionály dosáhli nejlepšího brutto výsledku Alan Babický (PRO), Jakub Adamčík, Jiří Krása a Oskar Borhy. Jejich 64 ranám se přiblížil na dostřel Jiří Janda (PRO) s amatéry Elenou Dvořákovou, Ondřejem Lieserem a Jindřichem Lechovským. Šest ran pod par hřiště dovedli do cíle svoje týmy profesionálové Petr Štrougal, Karel Skopový junior a hlavně Petr Mrůzek. Proč „hlavně“ on? Díky odečtu hracího handicapu skončil spolu se Zdeňkem Stehnem, Leošem Havranem a Jiřím Polesným na netto výsledku 47,42 ran a tento tým tak nenašel přemožitele. Miroslav Janda s Gudrun Ludorf byli jedni z těch, kterým do flightu nepřibyl už ani jeden amatér. Stejný příběh zažívali i Robert Balcar a Štěpán Slezák. Na druhou stranu není divu, že v tomto pekelném počasí trpěla řada amatérů střevními potížemi. Míra Janda i ve dvou dokázal pokořit par hřiště, byť jen o jednu jedinou ránu. A protože se do prázdných kolonek místo amatérů vepisovaly mrtvé duše s handicapy 36, po odečtu hracího handicapu Janda s paní Ludorf ukořistili stříbro za netto 51,38. Na místě třetím dokončil se čtyřmi ranami pod par Petr Skopový s amatéry Bartyzalovou, Bartyzalem a Janebou s netto výsledkem 51,92.

Dnes se hraje jednokolový turnaj profesionálů a také amatéři půjdou osmnáct jamek a budou přitom bojovat o stablefordové body. Celková dotace PRO je 150.000CZK, amatéři si rozdělí věcné ceny věnované partnery turnaje.

[Gallery not found]