Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Prezident Masters – v posledním turnaji CGAT 2005 vítězí Nový a Mašínová

18.09.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Marek Nový (GKL) a Zuzana Mašínová (GCP) zvítězili v Prezident Masters, posledním turnaji Czech Golf Amateur Tour, konaném 17. – 18.9. na Čeladné. Prezident Masters provázelo špatné počasí.Tomáš Kamas vedl po prvním kole nejlepším mužským výsledkem 73 úderů. V druhém kole nepotvrdil, zahrál 86 a propadl se na konečné 7. místo.
Nejlepší mužský výsledek druhého kola 74, který znamenal vítězství v turnaji, zahrál Marek Nový. Rozhodovalo se na 16. jamce, kde Nový získal dva údery na Romana Svobodu, druhého hráče v konečném pořadí. Třetí skončil domácí Petr Zíma

Nejlepší výsledek v turnaji zahrála v prvním kole Zuzana Mašínová, která přinesla parádních 71 úderů. V druhém kole výsledek nepotvrdila, zahrála 83, ale náskok stačil na celkové vítězství o deset ran před druhou hráčkou v konečném pořadí. Silvie Dittertová v druhém kole ulétla 90, přesto skončila druhá. Na třetím místě se umístila Martina Dorníková.

Prezident Masters byl posledním turnajem 2005, započítávaným do žebříčku ČGF. Turnaj zajistila tradičně pro ČGF firma Meredith, která uspořádala v sobotu také turnaj hostů, ve kterém zvítězili Petr Zíma starší a David Kučera.

Poháry vítězům a ceny předával viceprezident ČGF Ivan Boroš, spolu s ředitelem Turnaje Karlem Vopičkou. Ivan Boroš seznámil hráče s konceptem ČGF přípravy reprezentantů širší nominace v zimních zahraničních kempech, které ČGF hodlá spustit od ledna 2006.
Hlavním rozhodčím turnaje byl Václav Janoušek.