obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

McIlroy se dere do čela Abu Dhabi HSBC Golf Championship

21.01.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
A A A

logoEuropean Tour – Abu Dhabi HSBC Golf Championship – hřiště Abu Dhabi GC, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty. Datum: 21.-24. ledna 2016. web: www.abudhabigolfchampionship.com

3. kolo

Kvůli mlze se opět nestihlo dohrát celé kolo. O vedení se zatím dělí pětice hráčů se skore -10: Rory Mcilroy, Ian Poulter, Fowler, Joost Luiten a Branden Grace.

O ránu za nimi je Thomas Pieters, Andy Sullivan a další.

Martin Kaymar je s -7 na T15 stejně jako lídr 1. kola amatér Bryson DeChambeau nebo světová jednička Jordan Spieth.

2.kolo

Kvůli ranní mlze byl start druhého kola opožděn zhruba o tři hodiny. Necelá polovina hráčů proto musela odejít z hřiště před šestou hodinou večerní, aniž by odehrála všech 18 jamek. Do čela tabulky se mezitím dostal Angličan Andy Sullivan se skore -10, který kolo zahrál za stejný počet ran jako včera (67). Odsunul tak na druhé místo amatéra Brysona DeChambeau, který si dokázal i dnes udržet kvalitu své hry a odcházel z hřiště po odehrané deváté jamce se skore -9.

1. kolo

Hvězdou prvního dne turnaje v Abu Dhabi je jednoznačně dvaadvacetiletý Bryson DeChambeau.

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau

Jméno tohoto kalifornského amatéra znal před touto událostí málokdo. A i když turnaj ještě pro dnešek ukončen není, největší hvězdy již dohrály, a vypadá to, že na předních příčkách se už nic nezmění. DeChambeua nastřílel 64 ran, a v tuto chvíli je na první příčce se -8 ranami pod par.

Kdo je amatér, který za sebou první den nechal McIlroye, Spietha i Fowlera?

DeChambeau od roku 2012 studuje fyziku na metodistické univerzitě, která měla určitě vliv i na jeho hru. On sám si na hřišti pomáhá tzv. vektorovým puttováním, které kombinuje různé faktory jako délku putttu, procento svahu a rychlost greenu.

V roce 2015 se tento amatér stal teprve pátým golfistou v historii, který vyhrál šampionát univerzitního golfu NCAA Division I i turnaj U.S. Amateur.

Na turnaji kategorie PGA Tour startoval poprvé v červnu loňského roku, kdy se zúčastnil FedEx St. Jude Classic. Celkově obsadil 45. pozici. O pár dní později se zúčastnil svého prvního majoru – US Open, kde ale neprošel cutem.

Unikátní na tomto amatérském šampionovi je, že všechna jeho železa v bagu mají stejnou délku – ať už je to pitching wedge nebo trojka železo (pro zajímavost – všechny jsou dlouhé jako šestka železo).

On sám si tuto úpravu pochvaluje především proto, že používá pouze jeden postoj/švih. A zdá se, že mu to šlape. Turnaj v Abu Dhabi je teprve jeho druhým eventem na European Tour, a již první den se vyšvihl na první příčku. Na osmé jamce dokonce zahrál eagle.

DeChambeau má v plánu stát se profesionálním hráčem po letošním Masters. Kvůli tomu se chce vzdát studia na univerzitě. Že může mít před sebou jako profesionál slibnou budoucnost dokazuje fakt, že oba šampionáty (NCAA Division I. a U.S. Amateur), dosud kromě něho, vyhráli pouze čtyři hráči, a to rovnou Jack Nicklaus, Tiger Woods, Phil Mickelson a Ryan Moore.

První den turnaje v Abu Dhabi obsadil 2. místo Henrik Stenson, který zahrál o jednu ráno víc než DeChambeau. Rory McIlroy dělí třetí příčku, rovněž s odstupem jedné rány. Jordan Spieth je dělený osmý s -4 ranami pod par, a Rickie Fowler s -2 až dělený druhý.