Prague Golf Open 2010 – zvítězil John Horsky

26.04.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje

HorskyJonVe čtvrtém ročníku Prague Golf Open zvítězil profesionál John Horsky (-4)  před Markem Novým (-3) a Petrem Mrůzkem (-2). Čtvrté místo obsadil Petr Nič (-1).

Úvodní turnaj nejprestižnější domácí golfové série Pilsner Urquell Czech PGA Tour ve Mstěticích vyhrál John Horsky. Kanaďan s českými kořeny skvěle zvládl finálové kolo, v němž zahrál 68 ran a dosáhl celkového skóre -4.  V pondělí zasáhlo do průběhu turnaje počasí, protože po pobědě přivál poměrně silný vítr nepříjemnou přeháňku.  John Horsky , který do závěrečného kola vstupoval z dělené 7 pozice, ale nehleděl na počasí a na Pilsner Urquell Czech PGA Tour poprvé zvítězil. Ze svého úspěchu měl obrovskou radost. „Náročné podmínky mi vyhovovaly . Dalo by se říci, že čím horší počasí, tím lépe pro mě. Bylo důležité hrát dobře z odpališť a to se mi dařilo. Z triumfu jsem opravdu nadšen“, dodává John Horsky, jemuž z dotace 450 tisíc patří finanční prémie 55 tisíc korun.
NejlepsiO jednu ránu za profesionálem z Terezína zaostal Marek Nový, který si na poslední jamce mohl vynutit play-off, ale klíčový putt neproměnil. Třetí místo obsadil Petr Mrůzek. Mstětický Head Pro dokonale využil znalosti místního hřiště a ke včerejším 72 ranám přidal dnešních 70. Jeden úder pod par zahrál loňský celkový vítěz Pilsner Urquell Czech PGA Tour Petr Nič a skončil čtvrtý.
Z žen se nejlépe umístila Slovenka Zuzana Kamasová na 27. místě ((+7). Zuzana Mašínová skončila na 37. místě (+9).

Konečné pořadí:

1.            John HORSKY                                  140         (-4)
2.            Marek NOVÝ                                    141         (-3)
3.            Petr MRŮZEK                                   142         (-2)
4.            Petr NIČ                                         143         (-1)
5.            Robert SCHOVÁNEK                         144         (E)

Kompletní výsledky

I v letošní sezóně se Pilsner Urquell Czech PGA Tour objeví na televizních obrazovkách. Záznamy ze všech turnajů můžete sledovat ve vysílání stanic Nova Sport a také Z1.
Současně byly spuštěny internetové stránky www.czechpgatour.cz , které se věnují výhradně této sérii. Naleznete na nich výsledky, profily hráčů, statistiky apod.