Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Povedená tečka za midamatérskou sezónou

12.09.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Na hřišti v Dýšině vyvrcholila koncem minulého týdne mid-amatérská sezóna turnajem Masters. Pro některé hráče to byla poslední možnost jak si zajistit hrací kartu na příští rok.Nejvyšší domácí soutěž hráčů nad 35 let vyvrcholila turnajem Masters, který se hrál ve středu a čtvrtek v Plzni-Dýšině. Silné obsazení předních šedesáti hráčů žebříčku slibovalo dramatický souboj, který měl jednak rozhodnout o absolutním vítězi Mid-Amateur Tour 2005. Pro další to zase byla poslední šance, jak se poprat o kvalitní umístění a dostat se do TOP50. Jen ti hráči totiž mají jistou účast v dalším ročníku.

V prvním kole zahrálo přesně deset hráčů výsledek pod osmdesát. Nejlépe na tom byl Josef Stanislav, který se s výkonem jednu nad par (72) usídlil v čele výsledkové listiny. Až za ním byli Jan Kunšta (75) a Petr Žák (76). Nicméně sledoval se také souboj o celkového vítěze Tour, který mezi sebou sváděli Radek Votruba (78) a Stanislav Kopejtko (78). O ránu lepší než tato dvojice byl v prvním kole ještě Mikuláš Ordnung (77).
Sobotnímu večeru pak kraloval příjemný společenský program v jehož rámci se předávali poháry za vítězství v jednotlivých odehraných turnajích. Titul „Rookie of the Year“ si odnesl Petr Vaverka, který nakonec v celkovém hodnocení MID-AMATEUR TOUR 2005 obsadil sedmé místo.
Také druhé kolo turnaje se hrálo za úmorného vedra. Lídři turnaje vycházeli na hřiště jako poslední, ale již před nimi se hrálo o hodně. Nakonec se totiž celkovým výsledkem, který zajišťoval „Mid-kartu 2006″ ukázal být součet bodů 1765. Šťastným držitelem tohoto čísla, který skončil padesátý v konečném žebříčku byl Pavel Stárka. Ostatní, kteří na Dýšině startovali a mohli si ještě zajistit start v příští sezóně však ještě zoufat nemusí. Tento týden 14. října je v Poděbradech čeká kvalifikace a zde si mohou zahrát o třicet míst.
Na vrcholku výsledkové listiny se však také děly zajímavé věci. Josef Stanislav vedení neudržel výsledkem o deset ran horším než v prvním kole (82) se propadl na páté místo. Podobně na tom byl i Jan Kunšta, jehož 80 ran poslalo na šestou příčku. O uvolněná místa si velmi razantně říkali především Mikuláš Ordnung a Petr Žák. Pouze šest hráčů se ve druhém kole dostalo pod hranici osmdesáti ran. Mezi nimi byli také Petr Žák (76) a Mikuláš Ordnung (73). A právě zlepšený výkon v druhém kole nakonec zajistil Ordnungovi vítězství (150) o jedinou ránu před Žákem (151). Se zatajeným dechem pak sledovali výkony svých soupeřů dva hlavní adepti na cekové prvenství – Radek Votruba a Stanislav Kopejtko. Nakonec se však díky jediné ráně rozhodlo o tom, že celkovým vítězem letošního ročníku MID-AMATEUR TOUR 2005 se stal Radek Votruba.

Mezi ženami se na prvním místě usídlila hned v prvním kole domácí Eva Hlaváčková. Zahrála 78 ran a mezi svými soupeřkami marně hledala konkurenci. V druhém kole se ještě zlepšila na výborných 72 ran a bez problémů vyhrála poslední turnaj letošní sezóny. Celkovou vítězkou se i přes šesté místo na Masters stala Iveta Holubová.

Výsledky a přehled všech odehraných turnajů naleznete zde