Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pohár klubů Dětské Tour Severovýchod sdílejí Hradec Králové a Pardubice

15.09.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Nečekané rozuzlení přinesl poslední turnaj Dětské Tour Severovýchod, který se odehrál v sobotu 9. září na hřišti v Myštěvsi. V kategorii kadetů a kadetek došlo na prvních třech místech celkového pořadí ke shodě výsledků a o vítězi žebříčku se muselo rozhodovat rozstřelem „náhlou smrtí“. Od výsledku rozehrávky se odvíjelo i pořadí klubového poháru. Do pohárové matematiky se totiž započítávalo prvních pět míst v každé věkové kategorii.

O největší vzrušení se postarali Michal Petráň ze Svobodných Hamrů, semilský Pavel Zeman a Lucka Bičišťová z Hrádku. Ta měla před závěrečným turnajem spíše jen papírové šance na celkové vítězství, ale výborný výsledek 80 ran (28 brutto bodů) ji ze třetího místa vyvezl na první příčku k Zemanovi, na kterého se dotáhl také druhý Petráň.

V rozehrávce se ovšem nerozhodovalo jen o vítězi kadetské kategorie, ale také o tom, který golfový klub získá putovní pohár. Nejlepší hráči ve všech ostatních kategoriích už měli totiž dohráno a čekalo se, kdo zvítězí v kadetech. Pokud by vyhrál Pavel Zeman nebo Lucka Bičišťová, pohár by putoval do Hradce Králové. Vítězství Michala Petráně by znamenalo nerozhodnou situaci, při níž by pohár sdílel Hradec společně s Pardubicemi.

Rozstřel začal na první jamce a jeho průběh byl nečekaně rychlý. Dostat se dvěma ranami na green dokázal pouze hráč ze Svobodných Hamrů a jeho par znamenal vítězství. Tím se rozhodlo i o tom, že premiérovými vítězi Poháru klubů DT Severovýchod se stali společně Hradec Králové a Pardubice.

Čtvrtý ročník DT Severochod je tedy za námi a můžeme začít bilancovat. Je potěšitelné, že opět stoupl počet dětí, které během roku na turnajích DT hrály. Z loňského počtu 160 se túra letos dostala na 180 mladých hráčů, byť někteří absolvovali třeba jen jeden turnaj. Z výsledků je patrné, že se zvyšují i herní dovednosti dětí. Zatímco v roce 2004 jsme v konečném žebříčku (stableford brutto) napočítali pouze 7 hráčů, kteří překonali stobodovou hranici, vloni bylo takových výsledků už 13 výsledků a letos se přes stovku přehouplo hned 20 hráčů.

Prezident Golf Clubu Hradec Králové Petr Drbal na závěrečném vyhlášení túry poděkoval všem klubům, které na svých hřištích pořádaly jednotlivé kluby (Myštěves, Ještěd, Nová Amerika, Harrachov, Svobodné Hamry, Semily, Mladé Buky, Hrádek a Liberec). Nejlepší hráči ve všech věkových kategoriích obdrželi broušené poháry a věcné ceny. Další sezóna je tedy za námi a můžeme se pomalu začít těšit na pátý ročník, jehož zorganizování Petr Drbal přislíbil.

Konečný žebříček DT Severovýchod 2006 (TOP 5)

Mladší žáci a žákyně

Starší žáci a žákyně

1. Tomáš Vidura (PGCO)

2. Marek Štěpánek (NACC)

3. Albert Krištof (GCPA)

4. Jan Šutka (GCCSH)

5. Dalibor Hudák (GCDŠ)

125 b.        

111 b.

100 b.

78 b.

66 b.

1. Petr Dvořák (GCHK)

2. Aleš Procházka (GCLI)

3. Ondřej Škorpa (NACC)         

4. Cyril Cejnar (GCEP)

5. Patrik Rödel (GCLI)

130 b.

118 b.

114 b.

112 b.

105 b.


Kadeti a kadetky

Dorostenci a dorostenky

1. Michal Petráň (GCCSH)

2. Pavel Zeman (GCS)

3. Lucie Bičišťová (GCHK)

4. Jakub Mojžíš (GCHK)

5. Jiří Kojzar (GCPA)

160 b.

160 b.

160 b.

139 b.

117 b.

1. Daniel Karnas (GCPA)

2. Jan Studený (GCG)

3. Jakub Daňko (GCG)

4. Josef Papoušek (GCPA)

5. Pavel Balada (GCHK)

159 b.

157 b.

153 b.

123 b.

83 b.

Pohár klubů Dětské Tour Severovýchod 2006


1.-2. Golf Club Pardubice

1.-2. Golf Club Hradec Králové

3. Golf & Country Club Svobodné Hamry

4.-5. Nová Amerika Country Club

4.-5. Golf Club Grabštejn

6. Park Golf Club Ostrava

7. Golf Club Liberec

8. Golf Club Semily

9. Golf Club Erpet Praha

10. Golf Club Divoká ŠárkaKompletní žebříčky, výsledky jednotlivých turnajů DT Severovýchod a propozice soutěže naleznete na stránkách DT www.gchk.cz/dt.