Mistrovství ČR družstev – finále Extraligy 2012 – tituly pro Erpet a Austerlitz

02.09.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Neděle – finále
Mistrem České republiky družstev mužů se stal Golf Club Erpet Praha ve složení Martin Bešta, Miroslav Holub, Dalibor Hudák, Jakub Pokorný, Aleš Procházka, David Štrouf a Šimon Zach. Kapitánem týmu je Richard Bešta.
V mužském finále Erpet – Austerlitz bylo po čtyřhrách vyrovnané skore 1,5:1,5.  Ani singly nerozhodly, skončily 3:3. Šlo se na rozehrávku na 10. jamku, kterou fantastickým asi desetimetrovým puttem rozhodl ve prospěch Erpetu Šimon Zach.

V ženském mistrovství zvítězily ženy GC Austerlitz ve složení: Irena Foretová, Natália Hečková, Marie Luňáčková, Radka a Kateřina Vlašínovy a Pavla Vyoralová. Kapitánem byl Josef Vlašín.  Ženy Austerlitzu ve finále zvítězily nad GC Erpet Praha 3,5:2.
V utkání o třetí místo byli úspěšní muži Karlštejna, kterří porazili obhájce Čechii 3,5:1,5.   Ženský souboj o třetí místo vyhrála Čechie nad Ostravou 2:1

 

Další fotografie najdete na serveru GolfCamera.com

 


Sobota – 2. den
(ČGF – Luboš Klikar) Druhý hrací den na Ypsilonce přinesl odpovědi na dvě základní otázky. Které týmy postoupí do Extraligy v roce 2013 a které si to o první zářijové neděli rozdají o zlato už nyní. Z postupu do Extraligy se radují muži Royal GC Mariánské Lázně a GC Brno, ženy GC Karlovy Vary a GC Beřovice. O vítězství v Extralize žen budou v neděli bojovat hráčky GC Austerlitz a GC Erpet Praha, hráči GC Erpet Praha a GC Austerlitz.

 

Pátek -1. den
(ČGF – Luboš Klikar)   V noci na pátek na Ypsilonku spadlo 55 mm vody. To bohužel nebylo vše – s větší či menší intenzitou pak pršelo přes celý den, takže Play-off Extraligy a 1. ligy mužů a žen bylo velmi poznamenáno. S pětihodinovým zpožděním a po dohodě s kapitány se od 13 hod. odehrály všechny plánované čtyřhry prvoligových týmů.Po nich je blíž postupu do Extraligy mužů GC Brno, které vede nad GC Praha 3:0, Royal GC Mariánské Lázně 2:1 nad GC Kynžvart, v ženách GC Beřovice 2:0 nad GC Konopiště a GC Karlovy Vary 1,5: 0,5 nad GC Kunětická Hora. Všichni, kdo nastoupili, si zaslouží velký respekt a poděkování.

 

Mistrovství  České republiky družstev mužů a žen 2012, neboli Extraliga,  vyvrcholí v neděli 2. září.  Na hřišti Ypsilon Rezortu u Liberce se uskuteční Play-Off  Extraligy.  Nejlepší čtyři mužská a čtyři ženská družstva  se v jamkové hře utkají o titul Mistra České republiky.

Z extraligových kol postoupily do Play-Off  družstva mužů  GC Erpet Praha, GK Čechie, GC Karlštejn a GC Austerlitz a družstva žen  GC Austerlitz, GK Čechie, GC Erpet Praha a Park GC Ostrava.

Loni byl nejúspěšnějším klubem GK Čechie, získal oba tituly, mužský i ženský.

Na Ypsilonce se také odehrají zápasy  nejúspěšnějších čtyř mužských a čtyř ženských družstev 1. ligy  o postup do Extraligy 2013. Jsou to družstva mužů  Royal GC Mariánské Lázně v proti GC Kynžvart a GC Brno proti GC Praha. V ženské soutěži bojují o postup doExtraligy ženy GC Kunětická Hora proti GC Karlovy Vary a  ženy GC Konopiště proti GC Beřovice.

Poslední letošní outdoorové mistrovství budou řídit ostřílení direktoři Karel Vopička a Luboš Klikar.

Odkazy: …  Ypsilon GR Liberec Hřiště na satelitní mapěStránky mistrovství

foto © Ivan Paggio

.