Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

PGA Czech Masters – v Sokolově zvítězil Ondra Lébl

26.07.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Třetí kolo Sokolov PGA Czech Masters 2010 by MP SHOT přineslo zajímavý golf, změny v pořadí a dramatické momenty. Marka Nového v cestě za jeho prvním vítězstvím zastavila dvanáctka, Ondra Lébl si vybral slabší chvilku na jamce číslo trnáct. Skvěle třetí kolo absolvoval i Robert Schovánek. Svých 69 ran komentoval slovy: „Já neumím jenom první kola. Druhá a třetí mi problémy nedělají…“

Lukáš Tintěra a Viktor Skalle dnes zahráli v paru a skončili na čtvrtém a děleném pátém místě. Pod par se dostali Jakub Stanislav a Oskar Borhy (71), ale také na divokou kartu hrající Rudolf Nechanický junior. Ten skončil nakonec na děleném druhém místě po kolech 75, 70, 70 – 215. Marek Nový (s double bogey na dvanáctce) dnes došel v paru (70, 73, 72) a podělil se s Oldřichem o druhé místo.

Ondra Lébl zahrál na první devítce sedm parů, jedno bogey (jamka č.6) a berdíka na jamce č.8. Na druhé devítce se mu podařilo na jedenáctce a dvanáctce vylepšit skóre po dvou berdies. Na čtrnáctce zasáhl pravou stranu heavy roughu. Míč po společném úsilí s Markem Novým, jeho kedíkem Martinem a tatínkem našli v nehezké pozici. Ondra dokázal z roughu zasáhnout fairway a chyba ho stála jen jedinou ránu. Birdie z šesti metrů na patnáctce a fantastická příhra na jamce č.18 nakonec rozhodly o konečném výsledku. Podtrženo sečteno – 71, 72, 69 = 212.

Dvě třetiny ze svého kompletního programu má za sebou sedmý turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Na Sokolov  PGA Czech Masters 2010 by MP SHOT CR jsou po dvou kolech v čele dva hráči, kteří v průběžném vedení vystřídali Jana Juhaniaka, kterému se v neděli nepodařilo navázat na skvělý výkon z prvního kola, a to hlavně kvůli pěti birdie mezi jamkami šest až deset. Na první příčku se tak posunuli Ondřej Lébl a Marek Nový, Juhaniak klesl na deváté místo.

Ondřej Lébl dnes slaví své 25. narozeniny a do druhého kola Masters vstupoval z dělené třetí pozice se ztrátou dvou ran na vedoucího Jana Juhaniaka. V neděli předváděl Ondřej Lébl neuvěřitelně vyrovnaný golf a vyvaroval se jakýchkoli závažnějších zaváhání. Na šestnácti jamkách zahrál par a jiné skóre zapisoval jen na úvod každé devítky – na jedničce bogey a na desítce birdie. Lébl vždy působí velmi tiše a nenápadně a stejným způsobem se s dnešním výsledkem 72, celkově -1, vyhoupl na první místo. Svůj poslední turnaj na Pilsner Urquell Czech PGA Tour vyhrál loni v září na Nové Americe. Letos se zatím z turnajového prvenství neradoval.

Léblův kolega ve vedení Marek Nový dokonce stále čeká na své premiérové vítězství mezi profesionály. Ačkoli v loňském roce, který byl pro něho prvním mezi profesionály, ovládl Order of Merit PGAC, tak na triumf v některém z turnajů nedosáhl. Jeho bilance druhých míst je téměř neuvěřitelná. Na Pilsner Urquell Czech PGA Tour loni i letos skončil druhý celkem už pětkrát. Na Tálích v roce 2009 dokonce ztratil titul až v play-off. O Nového vyrovnanosti svědčí i fakt, že se letos na třech turnajích, na nichž hrál, vždy vešel do elitní pětky. Dnes předvedl dvě birdie a jedno bogey a double bogey. Je zajímavé, že double bogey zahrál stejně jako včera na jamce č. 6.

Posun ve výsledcích z devátého na třetí místo zaznamenal Lukáš Tintěra. Dnes mu více vyšla první devítka, po níž byl na průběžném skóre -1. Ale na druhé devítce dvakrát zapisoval bogey a na par se po dvou kolech dostal díky birdie na patnáctce. Tintěra má určitě ambice i dovednosti zaútočit na duo lídrů. O motivaci má určitě postaráno, protože ani on ještě mezi profesionály žádný turnaj nevyhrál.

Velké šance mají i Viktor Skalle a amatér Rudolf Nechanický junior. Viktor Skalle vedl poslední vydání Order of Merit PGAC i série a je velice blízko účasti na Czech Open na Čeladné. V Sokolově se oproti prvnímu kolu zlepšil, za což vděčí zejména dvěma birdie na závěrečných dvou jamkách, kterými se dostal na dnešních 71 a celkově na +1.
Rudolf Nechanický junior, bratranec Edity Nechanické a synovec Oldřicha Nechanického, kteří v Sokolově také hrají, se může pochlubit nejlepším výkonem dne. Ve score kartě amatéra z Mariánských Lázní sice najdeme po jednom bogey a double bogey, ale všechno dokázal napravit pěti birdie. V neděli vystřihl 70 ran a zítra se s devatenáctiletým mladíkem musí počítat.

 

Foto  © Antonín Krčmář

 

¨