Pilsner Urquell Czech PGA Tour – Terasy Open 2009 by CZ Golf – třetí vítězství Lukáše Lizánka

15.06.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Vedoucí hráč Order of Merit Pilsner Urquell Czech PGA Tour Lukáš Lizánek zvítězil potřetí za sebou v turnaji PGAC. Po Waidhofenu a Ropici získal prvenství i na ústeckých Terasách. Česká profesionální série tak má po čtyřech turnajích pouze dva vítěze. Lukáš Lizánek získal prémii pro vítěze 50.000 Kč a s náskokem vede Order of Merit sumou 183.700 Kč. Na druhém místě se umístil Ondřej Lébl s prémií 35.000 Kč, na třetím Robert Schovánek s prémií 25.600 Kč.(freedrive) Prestižní profesionální golfová série Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009 má už po pouhých čtyřech turnajích svého velkého hrdinu. Lukáš Lizánek dokázal na hřišti Terasy v Ústí nad Labem zkompletovat vítězný hattrick! Lizánek vyhrál v polovině května ve Waidhofenu, před deseti dny na jamkovce v Ropici a do třetice zvedl vítěznou trofej nad hlavu i při ústecké profesionální premiéře. Lizánkovi letos nevyšel jen zahajovací turnaj ve Mstěticích, kde se umístil na konci druhé desítky. Jenž pak přišlo velké zlepšení a svou parádní sérii nastartoval ve Waidhofenu, kde druhé kolo zvládl na 65 ran a připsal si celkem devět birdie.

Lizánek uzavíral startovní pole druhého kola ve flightu se Schovánkem a Sikutem. Oba Lizánkovi spoluhráči neuhájili své nedělní pozice. Schovánek zahrál 72, ale i tak skončil na vynikajícím třetím místě. Jeff Sikute po 79ti  úderech klesl až na 18. pozici. Lizánek dokázal udržet kvalitní výkonnost i v pondělí, ale tentokrát se musel vyrovnávat se složitou situací na závěrečné devítce. Tu první šel v paru, jenže na jamkách 11, 12 a 14 zapisoval bogey a další výhra se mu začínala nepatrně vzdalovat. Lukáš Lizánek ale oplývá skvělou formou a zdravým sebevědomím a na posledních čtyřech jamkách rozehrál velkolepé představení. Na patnáctce (par 3 z kopce dolů s vodní překážkou před greenem) skončil ve vodě, ale mohl z ní hrát. Situaci ustál a zachránil par. Na dalších dvou jamkách „vystřihl“ v obou případech birdie. Na osmnáctce pak potřeboval k vítězství zahrát par. To se mu podařilo a mohl jít slavit.

Lizánka patřičně prohnal jeho kamarád a zároveň finálový soupeř z Ropice Ondřej Lébl. I jeho zdobí v posledních týdnech vynikající forma a Lébl stoupá pořadím Order of Merit Pilsner Urquell Czech PGA Tour. V pondělí dorovnal nedělní Lizánkův nejlepší výsledek 68 ran, když zahrál celkem pět birdie.

Další dva profesionálové  dosáhli výborného skóre 69. Zatímco u Jiřího Seiferta znamenal výsledek dvě pod par posun na 19. místo, John Horsky útočil na stupně vítězů. Kanaďan s českými kořeny se blýskl sedmi birdie, přičemž tři z nich uhrál na posledních třech jamkách. Robert Schovánek před Horskym uhájil třetí příčku jen o jednu ránu.

Zajímavé kolo si prožil Marek Nový. Druhý hráč pořadí Order of Merit Pilsner Urquell Czech PGA Tour šel z extrému do extrému. Dlouho určitě nezapomene na osmou jamku, kde skončil v hodně nepřehledném a hustém porostu, v němž nasbíral několik ran a nakonec jamku dohrál s devíti údery. Svůj výsledek naopak výrazně vylepšil na poslední 18. jamce, kde se mu povedl dlouhý drive a následně skóroval do eaglu. Díky dnešním 70ti ranám se posunul na 6. místo.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009 pokračuje ve dnech 26. – 27. 6. turnajem ŽP PIPEX na hřišti v Tálích na Slovensku.