Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pilsner Urquell Czech PGA Tour – na Tálích zvítězil Skalle

26.06.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

(freedrive) Ve velkou jízdu Viktora Skalleho se změnil pátý turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour na Tálích. Náročné slovenské hřiště v podhůří Nízkých Tater Skallemu při ŽP PIPEX PRO 2010 vysloveně sedlo a od prvního kola až do poslední jamky okupoval první pozici. Nakonec zvítězil naprosto jednoznačným způsobem o osm ran před Ondřejem Léblem.

Viktor Skalle se usadil ve vedení hned první den turnaje, kdy se dělil o první příčku s Petrem Mrůzkem, Jeffem Sikutem a Lukášem Tintěrou. Jeho tři souputníci postupně odpadali, ale Viktor Skalle vydržel. Vášnivý klavírista Skalle sdílel vedoucí pozici i po druhém kole, po němž se stal jeho hlavním vyzyvatelem Ondřej Lébl.

Skalle vstoupil do závěrečného kola jako uragán a hned na prvních jamkách dal Léblovi najevo, že se o prvenství nehodlá nijak přetahovat. Díky dvěma birdie na úvodních dvou jamkách se dostal do pohody a nakonec v průběhu kola nasbíral celkem šest birdie. K nim sice přidal i čtyři bogey, která ale nemohla nijak pokazit jeho skvělý finálový výkon. Za svým premiérovým profesionálním triumfem šel nekompromisně a Léblovi vůbec nedal šanci na odpověď. Skalle se v každém kole zlepšoval, když ve čtvrtek začal výsledkem 75, v pátek si polepšil na 71 (par hřiště) a dnes demonstroval  svou sílu a herní pohodu 69ti ranami, což je zároveň i nejlepší kolo celého turnaje. Jako jediný ze všech hráčů se dostal pod 70 ran.

Viktor Skalle se stal profesionálem teprve letos v lednu a od prvního turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour ve Mstěticích se prosazoval na nejvyšší příčky. Dvakrát skončil druhý (Waidhofen a Ropice) a na Tálích se dočkal první vítězné trofeje v řadách profesionálů, za což získal prémii 3 100 euro a posunul se do čela Order of Merit Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

Ondřej Lébl zahrál včera skvělé druhé kolo, když předvedl 70 ran (-1) a přidal se k Viktoru Skallemu na první příčce. Dnes ale Skalle Lébla k ničemu nepustil. Lébl ale může být určitě se svým výkonem spokojen, protože dosáhl nejlepšího výsledku v letošní sezóně Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Doposud bylo jeho maximem 7. místo ve Waidhofenu. Dnešní kolo zvládl na 77 úderů a o jednu ránu uhájil druhou příčku.

Léblovi nejvíc šlapal na paty Jakub Janda, který potvrdil kvalitní formu posledních dní a díky vyrovnaným výkonům ve všech třech kolech si vysloužil třetí pozici. Před devíti dny skončil čtvrtý na jamkovce v Ropici a teď si ještě o místo polepšil.

Ve finálovém kole se ve vynikajícím světle prezentoval Petr Mrůzek, který se po prvním dnu dělil o vedení. V pátek ale klesl na 10. místo, aby se dnes zásluhou 71 ran vyšplhal až na pátou pozici. Petr Mrůzek jen litoval nepovedeného druhého kola, kdy se musel spokojit s výsledkem 80 úderů.

 Top Ten


 

 

 

 

Odkazy:      Gray Bear Tále       Czech PGA Tour

foto © Antonín Krčmář