Pilsen Golf Challenge

11.07.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Vlčková a Cejnarová

LET Access Series – Pilsen Golf Challenge, Golf Park Plzeň, Dýšina, Česká republika
(9. – 11. 7. 2014, bez časového posunu)

Pátek – finálové kolo
České amatérky studující ve Spojených státech nesly prapor golfu pořadatelské země vztyčený a zamířily do konečného top 10. Karolína Vlčková a Adéla Cejnarová obsadily shodně dělené šesté místo se skóre -5, dvě rány za nejlepšími. Podpořila je Barbora Baková dělenou patnáctou pozicí. O titulu se rozhodlo v play-off mezi Francouzkou Melodií Bourdy a Švédkou Emmou Nilsson.

Vlčková šla kolo snů. Po jednom eaglu, pěti birdie a dvou bogey hrála 66 úderů, o ránu lépe než ve čtvrtek Cejnarová. „Hrála jsem skvělý golf,“ usmívala se Vlčková. „Určitě tam bylo pár chyb. Některé jsem napravila, některé ne. Mrzí mě ta na osmnáctce, není to má oblíbená jamka,“ připomněla závěrečné bogey, ale na dobré náladě jí to nic neubralo. „Turnaj byl skvěle organizován, hřiště v perfektním stavu, já jsem dva dny hrála solidně a dnes výborně,“ dodala. Zvlášť ji těšila série čtyř birdie za sebou, což se jí v kariéře dosud nepovedlo zahrát. „Turnaj si určitě zapíšu do paměti,“ potvrdila členka floridského univerzitního týmu. Na Sberbank Czech Masters, které se v Dýšině uskuteční od 25. do 27. července, se však nepodívá, protože ji ve stejném termínu čeká amatérské mistrovství Evropy.

Ještě po čtrnácté jamce mohla v celkové prvenství tajně doufat Cejnarová. Byla v tu chvíli na mínus sedmi. Přišlo ale double bogey na tříparové patnáctce. „Byla to jediná moje chyba za celé tři dny. Šlo mi to doprava do lesa, následoval jen výklep a těžká rána do greenu,“ popsala své trable studentka Boston University. Trochu si postěžovala na páteční patování, tři ze svých čtyř birdie doklepávala ze vzdálenosti ne delší než půl metru. „Ale ten turnaj byl celkově super. Neměla jsem žádná očekávání, šlo mi to. Nemusela jsem nic zachraňovat ani se přemáhat. Ani jsem nepřemýšlela o tom, jestli hrajeme o Masters,“ dodala.

Výtečně si počínala i Baková, podruhé se jí podařilo dostat se ránu pod par, turnaj zakončila s celkovým skóre -1. „Mým hlavním cílem bylo projít cutem, to považuju za úspěch. Dnes už jsem si to užívala, o nic nešlo,“ řekla. V závěrečném vystoupení další z českých amatérek předvedla čtyři birdie a tři bogey. Před dvěma pary na konec skórovala na jamkách 15 a 16, které ji vynesly do top 20. „Hřiště je velmi technické, naposledy jsem na něm hrála před pěti lety, ale ve cvičném kole jsem si ho vyzkoušela a věděla jsem, kam hrát míče,“ dodala Baková. Přece jen jí ale o něco šlo, a sice o případnou pozvánku od promotéra na velký turnaj Ladies European Tour. „Tušila jsem, že nějaké karty rozdají, ale nevěděla jsem komu. Kdyby to bylo mně, bylo by to parádní,“ usmála se.

Daniela Proroková si z pátku na Dýšinu neodnese příjemné vzpomínky. Tři birdie, ale také čtyři double bogey a na čtyřparové osmičce dokonce nepopulární „sněhulák, 8 ran. To vše dohromady dává výsledek 82 (+11) a propad na poslední 51. místo ze všech klasifikovaných.

Také další Češky si pohoršily. Kristýna Frýdlová a Kateřina Krásová mířily výš, ale jejich výsledky 73 a 74 ran nestačily. Do sedmičky domácích hráček, které prošly cutem, zbývá Kristýna Abrahámová, jež po výkonu 76 úderů spadla na předposlední pozici.

Konečné Top 10 a české hráčky:

Odkazy:.. Golf Park Dýšina .. Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje LETASS … Stránky PGC

 

Adéla Cejnarová

Čtvrtek – 2. kolo
Čelo leaderboardu vzala útokem Adéla Cejnarová, v jejíž skórkartě je dokonce eagle z pětiparové čtrnácté jamky. Česká amatérka, která ve středu začala parem, zahrála 67 ran (-4) ve chvíli, kdy dohrála, byla na třetím místě průběžného pořadí (-4). Startovala z desátého odpaliště a na první devítce byla bezchybná, vedle eaglu hrála tři birdie. Druhá devítka byla méně úspěšná, přišla dvě bogey a mezi nimi jedno birdie.

Dobře je na tom i Barbora Baková. Po dvou birdie a třech bogey je celkovým skore even par ve třetí desítce pořadí. Naopak si pohoršila Daniela Proroková, hlavně vinou triple bogey na čtyřparové osmičce přinesla 76 (+5), její bilance vystoupala na +4 a hráčka musí čekat, jak se hne hranice cutu.

Páteční finále si zahrají Kateřina Krásová i Kristýna Frýdlová, obě mají po dvou základních kolech shodná skóre 73 a 72, jejich +3 bude stačit.

Cutem do finálového kola prošlo sedm českých hráček, z toho jediná profesionálka.

Top 10 druhého kola a české hráčky:

 

Karolína Vlčková

Středa – 1. kolo
Tři Češky se dostaly pod par. V dopoledních fligtech amatérka Karolína Vlčková i profesionálka Daniela Proroková zahrály 70 ran (-1), v odpoledním programu se na stejné skóre dostala amatérka Barbora Baková. Všechny figurují na děleném 12. místě. Na úrovni even par zahájila turnaj další amatérská golfistka Adéla Cejnarová, sdílí 18. pozici. Vede Louise Stahle ze Švédska výkonem 65 (-6) o jeden úder před krajankou Emmou Nilsson.

Studentka University of Florida a nejvýše postavená domácí žena z účastnic turnaje Vlčková na amatérském žebříčku (378. místo) zapsala čtyři birdie a tři bogey, totéž zopakovala její krajanka  Proroková, jež už má z loňské sezony na kontě dvě umístění v top 10 na druholigovém evropském okruhu. Další členka bronzového týmu z akademického mistrovství světa Baková má v zápisu double bogey na pětiparové desítce, ale pak už jen jedno bogey a čtyři birdie.

Top 10 a české hráčky:

 

Před turnajem
Ve středu 9. července začíná na Dýšině první z červencových svátků golfu, ženský Pilsen Golf Challenge (PGC). Turnaj z druhé řady ženské evropské soutěže umožní českým hráčkám, profesionálkám i amatérkám srovnání s druhou výkonnostní skupinou evropského golfu.

V turnaji budou bojovat všechny naše Playing Pro s výjimkou Spilkové, která hraje British Open. Na start se postaví profesionálky Hinnerová, Váňová, Proroková, Klásková a devatenáct amatérek z české amatérské špičky. Namátkou: Vlčková, Krásová, sestry Luňáčkovy, Cejnarová, Frýdlová. Pro naše amatérky bude turnaj zároveň kvalifikací na Sberbank Masters, které se na stejném hřišti koná o 14 dní později.

Z evropských hráček jmenujme Stahle, Piccio, Kirchmayir Alonso, Šimanskaja, Rotmistrova, Rominger, Rossi, Tidy.

Hřiště Golf Park Plzeň  Dýšina má par 71 a délku 5.321 metrů z modrých odpališť. Turnaj se hraje poprvé a má dotaci 30.000 Eur, přes 800.000 českých korun.

Turnaj je tříkolový, po druhém kole je cut pro 40 hráček.

Přehled českých hráček:

Odkazy:.. Golf Park Dýšina .. Hřiště na satelitní mapěStránky turnaje LETASSStránky PGC

.