Piercy změnil trenéra a už vede v Doralu

04.03.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí

220x75PGA Tour – World Golf Championships – Cadillac Championship – hřiště Blue Monster, Trump National Doral Miami, Forida, USA. Datum: 3.- 6. 2 2016. Dotace: 9,5 milionu dolarů Pro vítěze: 1,62 milionu dolarů FedExCup Points: 550 www.cadillacchampionship.com

1. kolo

Piercy

Scott Piercy

Scott Piercy (37) nebyl poslední dobou spokojený s tím, jak hraje. V minulých třech startech skončil na T67, T45 a na eventu Honda Classic ani neprošel cutem. Poslední turnaj golfista vyhrál v červnu minulého roku – Barbasol Championship – a tak mu bylo jasné, že nastal čas na změnu.

Změnil trenéra a s Jeffem Smithem začali usilovně pracovat na změně švihu. V pondělí rodák z Las Vegas strávil osm hodin na drivingu a stejně tak dlouho trénoval i další dva dny.

Jeho dřina se vyplatila. V úvodním kole na hřišti Blue Monster Trump National Doral zahrál 66 ran a společně s Marcusem Fraserem se skore -6 dělí 1. místo.

Piercy trefil 10 ze 14 fairwayí – což není špatné na někoho, kdo se umístil na 111. místě v rámci přesnosti drivů na PGA Tour. A kdyby hráč na obávané 18. jamce Blue Monster nezahrál bogey, poté co jeho míček byl po první ráně označen za nehratelný, mohl být v čele WGCH – Cadillac Championship sám.

“Když se podívám na své skore, jsem mile překvapený,” uvedl Scott Piercy po 1. kole.

To Australan Marcus Fraser (37) ani tak překvapený nebyl. Před dvěma týdny vyhrál Maybank Championship v Malajsii a pak v Perthu skončil na děleném 15. místě.

“Před Malajsií jsem cítil, že moje hra není dobrá. Pak se to ale všechno změnilo. Jako by někdo zmáčkl nějaké tlačítko v Malajsii. A od té doby se mi hraje lépe, jak v Perthu, tak i nyní v Doralu,” řekl Frazer, který si zapsal sedm birdie a stejně jako Piercy bogey na “modré příšeře”.

O ránu za lídry je Phil Mickelson se skore -5.

Světová jednička Jordan Spieth je s -3 na T8 stejně jako Watson a Walker.