Moravia Cup 2014

29.06.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Martin Příhoda

Czech PGA Tour – Moravia Cup 2014, Golf And Ski Resort Ostravice
(28. – 30. června 2014)

Pondělí – 2. kolo
Ani přes enormní úsilí týmu pracovníků golf resortu Ostravice se nakonec druhý den Czech PGA Tour nepodařilo dohrát. Hra byla nejdřív přerušena v 10 hodin. Podle meteorologických předpovědí se měl déšť po obědě umoudřit, ale bohužel se tak nestalo.

Hra byla znovu odstartována ve 14,30 a všichni doufali, že se podmínky zlepší. V 16 hodin bylo jasné, že kritická místa na greenech se do odpovídajícího stavu uvést nepodaří a soutěžní výbor rozhodl o ukončení kola.

Platí tedy výsledky po prvním dnu, takže vítězem se stal Martin Příhoda následován Holanďany Van Dijkem a Vermeijem.
Průběžný leader Sven Maurits dělí s Pakistáncem Spaldingem a Čechem Kořínkem čtvrté místo a v čele finančního pořadí zůstává.

Vítězný hráč celého turnaje Martin Příhoda řekl: „Dnešek nemůžu hodnotit, protože jsem odehrál pouhé dvě rány. Green sice před naším flightem vyválcovali, ale hratelný nebyl. Z toho, že to dopadlo zrovna takto, radost nemám, ale samozřejmě jsem s výsledkem spokojen. Mou celkovou ambicí je Czech PGA Tour zkusit vyhrát. O včerejším výsledku rozhodlo, že jsem se vyhnul chybám a trefoval greeny.“ Za vítězství získává Příhoda prémii 75 560 korun.

Šéf rozhodčích pan Josef Slezák dnešní kolo hodnotí:“ Jamka č. 1 se stala nehratelnou a bez ní se kolo nedalo dohrát, a tak se muselo dnešní kolo zrušit“. Dále toto sdělení rozvádí: „Tým pana Kollára vykonal fantastickou práci k tomu, aby se na hřišti dalo hrát. Dokonce si půjčili speciální techniku (válec) z Čeladné, ale ani to nepomohlo – příroda prostě byla dnes proti.“

Další umístění: 14. Lizánek (+4), 16. Tintěra (+5), 21. Váňová (+6), 35. Rajmont, Nový (+10).

Konečné Top 10, platí výsledky prvního kola:

 

Neděle – 1. kolo
Jedním ze dvou hráčů, kteří se dostali pod par, byl Martin Příhoda a ujal se vedení díky skóre 70 ran (-2). Druhé místo zaujal výkonem o jeden úder horším Nizozemec Menno van Dijk, třetí jeho krajan Martijn Vermej, jenž se dostal na even par.

Až na dělené čtvrté pozici je další z Čechů Aleš Kořínek, na bilanci +2 jsou s ním Pákistánec usídlený v Anglii Daanyal Spalding a holandský vítěz dvou turnajů letošní české PGA sezony Sven Maurits. V top 10 je po výkonu 75 (+3) také česká profesionálka Daniela Proroková.

Příhoda hrál sice čtyři bogey, ale také stejný počet birdie a výkon ozdobil eaglem na pětiparové dvanáctce.

Top 10 prvního kola:

 

Před turnajem
Ve čtvrtém dílu se domácí profesionální série pod novým promotérem se stěhuje na jedno z nejvýchodnějších tuzemských hřišť, kde čeká účastníky klasický turnaj na rány na šestatřicet jamek, i když původně plánovaný jako tříkolový s cutem po druhém dnu. V pondělí se souběžně s finálovým kolem uskuteční i Moravia Senior Trophy a Moravia Apprentice Trophy. Ve startovní listině hlavního turnaje je jak vítěz dvou předchozích turnajů této sezony Sven Maurits z Nizozemska, tak jeho krajan Floris de Haas, tři Španělé a další zahraniční účastníci, tak i hráči domácí špičky Marek Nový, Lukáš Tintěra, Filip Mrůzek a další. S muži změří síly i Šideri Váňová, Dagmar Klásková, Daniela Proroková a Barbora Barcalová, jež doplní počet startujících na 58.

Hraje se na hřišti s parem 72 měřícím 6 378 metrů. Dotace turnaje je 400 tisíc korun.

Odkazy: … Golf & Ski Resort OstraviceHřiště na satelitní mapěStránky turnaje … Order of Merit

.