Czech PGA Tour 2014 – třetí turnaj na Kunětické hoře

20.05.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Sven Maurits

Czech PGA Tour – Euled Classic, Kunětická Hora (18. -20.5.2014)

Úterý – finálové kolo
To co předvedl Sven Maurits, nemá na domácí profesionální scéně obdoby. Nizozemský profesionál zahrál pod Kunětickou Horou historické kolo 63 ran (-9) a s konečným skóre -15 bezkonkurenčně zvítězil. O jeho titulu takřka nebylo pochyb už po první devítce, kterou zvládl při čtyřech birdie a eaglu na pětiparové sedmičce za 30 ran. Na tříparové třnáctce se sice dopustil i jediného bogey, dalšími vynikajícími ranami, ale šel ještě víc pod par. Druhého v pořadí Craiga Farrellyho z Anglie za sebou nechal o plných sedm úderů. O třetí místo se podělili domácí golfisté Stanislav Matuš a Martin Příhoda s dalším Holanďanem Florisem de Haasem. Všichni na vítěze ztratili deset úderů. Matuš podruhé přinesl 68 ran a může litovat pokaženého pondělí, kdy hrál 75.

„Na tomto turnaji jsem hrál dobře v prvním kole, druhý den to byl trošku boj sám se sebou a skoro nic nevycházelo, ale dnes naopak vyšlo snad všechno co jsem si přál. O rekordu hřiště jsem nevěděl, ale moje hra by se asi nezměnila, kdybych o něm informován byl. Za ránu dne považuji svůj drive na 18. jamce, který byl tak dlouhý a přesný, že mi umožnil snadnou další ranou atakovat vlajku a přihrát si na hratelný jednopat. Ten se mi pak skutečně povedl. Už teď se těším na Ostravici koncem června a další turnaje Czech PGA Tour, “ řekl vitězný Maurits po turnaji.

Roman Šebrle předvedl svůj nejhorší výkon na turnaji 78 (+6), zkompletoval svůj třetí start na Czech PGA Tour s konečnou bilancí +15 a dělená třiadvacátá příčka je jeho prvním náznakem, že by někdy mohl patřit do domácí profišpičky. Nejlepším amatérem se stal Vít Novák, jenž se se skóre +1 vklínil do top 10, konkrétně na dělenou osmou příčku. Nejlepší ženou zůstala Šideri Váňová a jejích +9 znamená dělené šestnácté místo.

Konečné Top 10:

Pondělí – 2. kolo
Na první místo pořadí se po druhém kole vysunul vítěz minulého turnaje Sven Maurits (-6). O ránu zpět na Holanďanem jsou Čech Martin Příhoda a Angličan Craig Farrelly (-5).

Nejlepším amatérem mezi profesionály je Vít Novák. Se skóre -3 přenocuje na 6. místě. Dobře si vede další amatér Roman Šebrle. Výsledkem +7  prošel cutem a je na 21. pozici. N ejlepší ženou je stále Šideri Váňová, která mezi osmačtyřiceti muži zaujímá 15. pozici (+5).

Vítěz zahajovacího turnaje z Kaskády Lukáš Tintěra zahrál o 10 ran lépe než v prvním kole a leaderboardem se propracoval na dělené čtvrté místo. „Včera jsem se při tréninku věnoval patování a pak jsem radši šel do kina. Putty mě dnes opravdu podržely, ze vzdálenosti dvou až pěti metrů byly spolehlivé. Dnes jsem výjimečně skóroval na tříparech a pětiparech – na obou typech jamek jsem přišel mínus tři, což je fantastické,“ uvedl hráč.

Top 10 druhého kola:

 

Neděle -1. kolo
Třetí turnaj série Czech PGA Tour 2014 začal nejlépe Angličan Craig Farrelly, jenž zapsal vynikajících 67 ran (-5). Vede o pouhý jeden úder před neméně skvělou trojicí Stanislav Matuš, Martin Příhoda, Sven Maurits.

Dobře začal amatér Vít Novák, který je výsledkem -2 na šesté pozici. Zatím nejlepšího letošního výsledku dosáhl amatér Roman Šebrle, hrál 76 úderů a se skóre +4 je na 28. místě. Caddieho mu dělal další olympijský vítěz v desetiboji Robert Změlík.

Nejlepší ženou v turnaji je Šideri Váňová hrála +6 a přenocuje na 35. místě. První kolo hrálo 48 hráčů.

„Počasí překvapilo, oproti předchozím turnajů bylo celkem slušné. Trochu se všichni se potýkali s patováním, greeny byly zasaženy nízkými teplotami.  Roman Šebrle šel dobře prvních 15 jamek vypadalo to na skvělý výsledek, ale poslední tři jamky pokazil. Mám radost z narůstající účasti zahraniční hráčů, kteří zpestřují turnaj a zvyšují jeho kvalitu,“ řekl Golf.cz po turnaji Radovan Vrátný z promotérské společnosti Czech One

Dotace tříkolového turnaje je 400 000 Kč, na vítěze čeká 75 560,- Kč. Po dvou kolech provede pořadatel cut a do posledního kola pustí 40 hráčů.

Top 10 prvního kola:

 

Odkazy : .. GC Kunětická HoraHřiště na satelitní mapěStránky turnaje

.