Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PGAC Waidhofen Partner Trophy by CZ Golf – zvítězil Lukáš Lizánek

11.05.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Na hřišti CZ Golf v rakouském  Waidhofenu  proběhl od neděle 10.  do pondělí 11.5. 2009 dvoukolový turnaj české PGA ze série Pilsner Urquel Czech PGA Tour 2009.  Lukáš Lizánek, který v druhém kole zahrál své životní skore 65 zvítězil celkovým výsledkem (-8). O jedinou ránu zpět (-7) , neproměněným eagle putten na 18 jamce se na konečné 2. pozici umístil Marek Nový. Turnaje se účastnila  kompletní mužská i ženská  hráčská špička. Účastní se  také rakouští a slovenští profesionálové. Hrálo se o Prize Money 300.000 korun, na  Lizánka čeká prémie  50.000 Kč.    (nové)

 
Video z turnaje Waidhofen Partner Trophy by CZ Golf

(freedrive) Druhý turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009 vyvrcholil v rakouském Waidhofenu 2. kolem. Waidhofen Partner Trophy by CZ Golf nabídl velmi dramatický a vyrovnaný závěr turnaje, který se rozhodoval až na posledních jamkách.
České území zasáhl od ranních hodin vytrvalý déšť, který se ale Rakousku naštěstí vyhnul. Ve Waidhofenu se proto mohlo druhé kolo odehrát prakticky za ideálních podmínek. Pro jistotu stabilního počasí a v rámci urychlení se start mírně pozměnil. Flighty začínaly svou pouť waidhofenským hřištěm ze dvou jamek. Hlavní pozornost byla soustředěna lídra po 1. kole Marka Nového. Česrtvý profesionál zažívá premiéru na Pilsner Urquell Czech PGA Tour a hned při svém prvním startu se musel vyrovnávat s tlakem kladeným na vedoucího hráče. Útok na jeho pozici chystalo hned několik hráčů, kteří měli na Nového jen minimální ztrátu. Reálnou šanci prosadit se do boje o prvenství si po úvodním kole uchovala přibližně patnáctka profesionálů.

Jenže golf umí být pořádně nevyzpytatelný a všechny adepty na konečný triumf „vystrašil“ Lukáš Tintěra. V neděli se protrápil hřištěm s výsledkem 76 ran, ale v pondělí předvedl 69. Napodobil tak den starý výkon Marka Nového, když mu fantasticky vyšlo prvních šest jamek, na nichž zahrál čtyři birdie. Na sedmičce si score kartu trošku pokazil jedním bogey, ale pak až do úplného závěru hrál samé pary a dohromady nasbíral za obě kola 145 úderů, tedy 1 nad par. Dlouho se pak držel na špici a nakonec skončil devátý.

Tintěru sesadil z průběžného vedení Robert Schovánek. Vyhlášený „bombarďák“ přidal i kvalitní krátkou hru  a stejně jako Tintěra zvládl druhé kolo za 69 ran, když zahrál celkem šest birdie. Nebýt tří bogey, mohl dosáhnout ještě lepšího skóre. Vzhledem k nedělnímu výsledku 75 se posunul o ránu před Tintěru a na dělené 6. místo.

Po první devítce si velké naděje mohla dělat Zuzana Mašínová. Držela krok s vedoucím Markem Novým, když u obou bylo zapsaných průběžných -4. Druhá devítka už Mašínové tak nevyšla a obsadila dělené 5. místo s výsledkem 143 ran (-1). Stejného skóre dosáhl i Jan Juhaniak, který zopakoval svůj včerejší výkon na hranici paru.

Na sobotní pro-am si vzpomněl jeho vítěz Stephan Faseth. Rakušan šel do pondělního kola se skóre +2. Pondělí ale ukázalo Fasteha v úplně jíném světle. V jeho score kartě se jako v případě Schovánka skvělo šest birdie. Oproti Schovánkovi ale jedno bogey ubral a dokončil druhé kolo za 68 ran. Celkem nasbíral 142 úderů a propracoval se až těsně za pódium na 4. pozici.

Jiří Němeček až na malé drobnosti prakticky kopíroval své nedělní kolo. Birdie si v obou dnech zopakoval na jamkách č. 3, 17 a 18. K nim dnes přidal ještě další birdie na šestce a bohužel pro něho i bogey o dvě jamky později. Sečteno a podtrženo – dnes 69 ran, celkem 139 a třetí místo.

Krásný duel o vítězství sváděli na dálku Marek Nový s Lukášem Lizánkem. Dva hráči, kteří včera dokázali zahrát eagle, šli každý v jiném flightu. Lizánek startoval pouze o deset minut dříve. Marek Nový, který před dvěma týdny skončil osmý na turnaji EPD Tour ve Švýcarsku si nijak nepřipouštěl tlak kladený na vedoucího hráče a pokračoval v nedělním duchu. V průběhu druhého kola zahrál pouze jedno bogey, které ale snadno nahradil a připsal si pět birdie. Na 18. jamce se dostal druhou ranou a green a patoval na eagle, který mu jen velmi těsně unikl. Pokud by proměnil, o vítězi by rozhodovalo play-off. Oproti neděli si Nový o jednu ránu polepšil na dnešních 68 ran, což v součtu obou kol znamenalo 137 ran (-6). Na výhru to ale přesto nestačilo!

Lukáš Lizánek ztrácel po neděli na Nového dvě rány, ale ve druhém kole se ve Waidhofenu potkal s fantastickou formou a předvedl téměř dokonalé kolo. Jediná maličká zaváhání potkala Lizánka na jamkách č. 4 a 7, kde zahrál bogey. Jinak ale prožil pondělí ve znamení birdie, když jich nastřádal devět! Opravdovou bouři si nechal na druhou devítku, kde birdie zapisoval do score karty hned sedmkrát a při paru 37 ji uhrál na neskutečných 30 úderů!

Celkové udeřil do míčku za oba dny 136x a hlavně díky famóznímu závěru přehrál Marka Nového o jednu ránu. Lukáš Lizánek  vyhrál druhý turnaj sezóny Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009 a navázal na svůj loňský triumf z Telče.

„Jsem hrozně šťastný, protože to bylo až do konce hodně vyrovnané a na hřišti šlo doslova o každou ránu. Na osmnáctce jsem proto musel při druhé ráně zariskovat, ale vyplatilo se. Musím poděkovat svému fyzioterapeutovi, který mě dal po návratu z tréninkového pobytu na Floridě perfektně dohromady“, doplnil Lizánek.

Na Waidhofen Partner Trophy by CZ Golf jsme zaznamenali celkem 13 kol odehraných pod par hřiště a z nich sedm bylo zahraných pod 70 ran.
 

Výsledky

Odkazy: …… Golf Resort Waidhofen ……. Hřiště na satelitní mapě ….. CZ Golf ….. PGA Czech 

neoznačené foto Ivan Paggio