Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PGAC – v Mladé Boleslavi zvítězil Marek Nový

05.09.2010 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Nejprestižnější golfová série ve střední Evropě Pilsner Urquell Czech PGA Tour pokračovala osmým turnajem sezóny. Vůbec poprvé se nejlepší čeští profesionálové spolu se zahraničními kvalitními hráči představili na hřišti Sand Martin´s Hole v Mladé Boleslavi. Hráči si po oba dny nesmírně pochvalovali kvalitu hřiště i celkovou organizaci turnaje.

Nejlépe zvládl nástrahy více než šest a půl kilometru dlouhého hřiště Marek Nový, který dosáhl svého premiérového triumfu mezi profesionály.  Na ČSOB Rendez Vous Golf Classic 2010 se po úvodním kole dělil o vedení s Jiřím Holým. Ve finále už ale kraloval a velice klidnou hrou si došel pro prvenství.  Na závěr turnaje se nenechal ničím vyvést z míry a přinesl úplně čistou score kartu okořeněnou jedním birdie, které zahrál na jamce č. 16.  Marek Nový konečně zlomil prokletí druhých míst. K profesionálům přestoupil na začátku předchozí sezóny a celkem šestkrát se musel na Pilsner Urquell Czech PGA Tour spokojit s druhým místem.  V Mladé Boleslavi předvedl v prvním kole 68 a ve druhém 71 ran, což v součtu znamenalo skóre -5.

Z celkové půlmiliónové dotace získal vítězný Marek Nový 70 tisíc korun. Díky tomu se Marek Nový posunul do vedení v pořadí série a upevnil si první příčku v Order of Merit PGAC.

Na druhém místě za Markem Novým  skončil se ztrátou dvou úderů Jakub Stanislav  s výsledky 70 a 71 ran. Jakub Stanislav ve druhém kole mohutně dotahoval. Po devíti jamkách si sice oproti výsledku po prvním kole o jednu ránu pohoršil, ale pak rozjel parádní stíhací tažení. Na druhé devítce třikrát skóroval a snažil se dotáhnout na vedoucího Marka Nového. Nakonec mu alespoň k play-off chyběly dvě rány. I tak je pro Jakuba Stanislava 2. příčka nejlepším umístěním v sezóně. Zatím byly jeho letošním  maximem čtvrtá místa v Berouně a Telči.

Nejlepší výsledek druhého kola vynesl na třetí příčku Andreje Kraljiče. Slovinec zahájil turnaj se skóre 74, ale v neděli vyrovnal sobotní maxima Jiřího Holého a Marka Nového, když předvedl 68 ran. V jeho score kartě září eagle na pětiparové sedmičce a pět birdie. O lepší výsledek připravila Andreje Kraljiče tři bogey. Slovinský profesionál v rámci Pilsner Urquell Czech PGA Tour poprvé skončil na pomyslných stupních vítězů.

Jiří Holý, který se po prvním kole dělil s Markem Novým o vedení, nenavázal na svůj sobotní výkon a zahrál 82 ran.  Zhoršením o 14 ran klesl ve výsledkové listině na dělené 25. místo.

foto © Antonín Krčmář 

Pilsner  Uquell Czech PGA Tour 2010
ČSOB Rendez  Vous  Golf  Classic 2010 – Mladá  Boleslav
Konečné pořadí: 

Příští turnaj:
Haugschlag (Rakousko)                 18. – 19. 9.

 I v letošní sezóně se Pilsner Urquell Czech PGA Tour objeví na televizních obrazovkách. Sestřihy ze všech turnajů série vysílají stanice Nova Sport a Z1. Současně se zahájením Pilsner Urquell Czech PGA Tour byly spuštěny internetové stránky www.czechpgatour.cz , které se věnují výhradně této sérii.
Na stránkách jsou podrobné informace o turnajích, výsledky, zajímavosti, rozhovory a také profily jednotlivých hráčů.