PGAC Ramlösa Media Trophy – zvítězil Maďar Roland Hahn

29.05.2012 | freedrive | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Roland Hahn

Úterý – 2. kolo
Zvítězil Maďar Roland Hahn (-11) , který vyrovnal rekord hřiště 64 ran Ondry Lébla z roku 2009. Hahn je prvním maďarským golfistou, který  v novodobé historii zvítězil v Čechách. Už několik let pravidelným účastníkem Czech PGA Tour, z vítězství se však raduje poprvé.  Druhé místo získal Robert Schovánek (-7), na třetím skončil Čechoslovák Štefan Páleník (-6).

Včerejší lídři neudrželi vedení.  Filip Mrůzek hrál o pět ran hůře a skončil na děleném 4. místě (-5). Lukáš Lizánek hrál dokonce o deset ran hůře než včera a propadl se na dělenou 15. pozici.

Mezi ženami byly nejlepší Katarína Chovancová ze slovenské Skalice, Denisa Sobotková a Daniela Proroková, které se svorně umístily na pěkném 33. místě (+5).

Další umístění:  8. Tintěra (-3), 12. Juhaniak, Nový  (-1), 15. Příhoda, Lizánek  (E),  19. Nič, Lieser  (+1), 50. Skopový (+10).

 

Filip Mrůzek a Lukáš Lizánek

Pondělí – 1. kolo
Teplé počasí s nepatrnými přeháňkami v pozdním odpoledni provázelo úvodní kolo druhého turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 v Berouně. Ramlösa Media Trophy 2012 nabídlo v první den vynikající výsledky hluboko pod normu hřiště a o vedení se zatím dělí dva golfisté.
Lukáš Lizánek a Filip Mrůzek nasbírali shodně 67 ran. Filip Mrůzek právě v Berouně dosáhl přesně před dvěma lety ještě jako amatér svého jediného titulu na Pilsner Urquell Czech PGA Tour a od té doby čeká na další triumf. Podobně je na tom i Lukáš Lizánek, jehož poslední turnajové prvenství je ještě o měsíc starší. Naposledy se radoval na začátku května 2010 ve Waidhofenu. Oba dva i třetí Robert Schovánek, který je o ránu zpátky, jsou důkazem, že berounské hřiště vyhovuje dlouhým hráčům.

Filip Mrůzek na cestě ke skóre -5 zazářil dvěma zahranými eagly na pětiparových jamkách číslo 7 a 18. K nim ještě přidal čtyři birdie, ale také tři bogey. Lukáš Lizánek nasázel dohromady sedm birdie, mezi něž se zamíchala dvě bogey. Hvězdné okamžiky prožil zejména na posledních pěti jamkách, kdy čtyřikrát zapisoval birdie. Oběma šlape na paty Robert Schovánek. Dlouhodobě jeden z nejdelších českých hráčů na drajvu zaváhal v průběhu prvního kole pouze jednou, když na tříparové čtyřce zahrál double bogey. V jeho score kartě se objevila čtyři birdie a jeden mimořádný kousek, kterým se blýskl na nepříjemné dvanácté jamce. Na paru čtyři poslal druhou ránu do jamky ze vzdálenosti 117 metrů a dokonale tak vykompenzoval double bogey ze čtyřky. Pod 70 ran se dostali ještě Roland Hahn z Maďarska a čeští golfisté Petr Nič, Martin Příhoda a amatér Ondřej Lieser. Vysokou kvalitu dnešního kola potvrzuje celkem 15 výsledků pod par.

Top ten 1. kola

Foto © Antonín Krčmář a  © Martin Kabát

.