PGAC Skalica – vítězí Ian Campbell

12.06.2012 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Ian Campbell

Úterý – 2. kolo
(Michael Jon) Welšan dnes nasypal do kožichu osmnácti jamkovému hřišti celkem sedm birdies, ani jedno bogey a tudíž zbývá jedenáct parů! Ustanovil tak nový rekord hřiště výsledkem 65 ran!

Head Pro ze Slavkova zahrál celkem osm ran pod normu, v součtu 136 ran. Jeho pronásledovatelé se postupně dotahovali a znovu ztráceli. Nakonec tedy druhý skončil Filip Mrůzek se součetm 137 ran a na třetím děleném místě Martin Příhoda a Stanislav Matuš se součtem 139 ran. Zajímavě nastartoval druhé kolo hradecký Jaroslav Krejcar. Byl pět pod po šesti jamkách! Nakonec ale došel v paru..

Hra posledních skupin byla notně zdramatizovaná dvěma přerušeními pro bouřku. To první bylo dost dramatické. Bouřka se totiž vytvořila přímo nad hřištěm a tak se houkalo až po prvním blesku… To druhé přerušení už proběhlo v relativním klidu a s předstihem.

Ceny nejlepším hráčům předal útočník New York Islanders, Los Angeles Kings a Pittsburg Penguins, hráč, který se umístil čtyřikrát ve své kariéře v top-ten kanadského bodování a držitel zlaté medaile z mistrovství světa v roce 2002, kdy na vítězný gól přihrál 100 vteřin před koncem utkání, skalický rodák Zigmund Pálffy.

Primátor svobodného královského města Skalice, pan Stanislav Chovanec zmínil to, že vztahy mezi Slováky, Moravany a Čechy jsou vynikající. Důkazem toho je nejenom tento turnaj. Lucia Školiak-Chovancová, zástupce promotérské společnosti RBXT, stejně jako pan primátor, ve svém projevu uvedli, že doufají, že byla založena tradice.

foto © Jiří Kubelík

 

Pondělí – 1. kolo
(Michael Jon) Na linksovém hřišti ve Skalici se na osmnácti jamkách z černých odpališť nejlépe předvedl Filip Mrůzek. Jeho 68 ran v prvním kole ale znamená, že na dostřel je spousta pronásledovatelů. Hned druhý je Stanislav Matuš jen o ránu, Štefan Páleník pak o další ránu na místě třetím.

Jenže ani tak není zdaleka rozhodnuto. Vždyť 71 ran zahrálo hned šest hráčů! Tedy správně pět hráčů a jedna hráčka. Tou je Veronika Falathova. Vítěz minulého turnaje Roland Hahn zahrál 75 ran a dělí 31. pozici například společně s Natálií Hečkovou nebo Danielou Prorokovou, účastnicemi LET na Tálích. V paru pak jsou tři hráči a Denisa Sobotková. že by se česká série dočkala konečně vítězství od některé z žen?

Hřiště je upraveno skvěle. Head greenkeeper Vojta Mrňa a jeho lidé dostali hřiště do kondice i přes sobotní enormní spad vody. Muži hrjaí z černých odpališť na délce 6577m, ženy pak mají modré kameny na odpalištích žlutých a hrají tak na 5724 metrech. Greeny jsou na devíti stopách, tedy standardu Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Vítr, zdejší doména, dnes zuby moc nevycenil. Naštěstí ani nepršelo a halvně turnaj nenarušila žádná bouřka.

Na zítřek je ještě pořád zvažován start v podobě double tee, tedy z jedničky i z desítky. Rozhodnutí padne až podle stavu odpolední přípravy hřiště.

foto © Jiří Kubelík, Antonín Krčmář


(freedrive) Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 se poprvé v sezóně vydává za hranice. Na Slovensku se v letošním roce uskuteční hned dva turnaje z nejprestižnější golfové série ve střední Evropě. K tradičním Tálím se na slovenském území přidává i Golf Resort Skalica. Doslova jen pár kilometrů od československých hranic se ve Skalici odehraje premiérový ročník turnaje Hant Trophy 2012.
Golf Resort Skalica dokončil vybudování hřiště přesně před rokem a vedle mistrovské osmnáctky nabízí také kvalitní tréninkové plochy. Právě sem zavítá Pilsner Urquell Czech PGA Tour vůbec poprvé. Vzhledem k neustále stoupající herní i organizační úrovni série se mohou všichni těšit na velice kvalitní startovní pole.

Ve Skalici nás čeká třetí pokračování Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012. Sezónu otevřel turnaj Golf Prague Open by MP Shot ČR na Kunětické Hoře, kde tříkolový turnaj vyhrál Stanislav Matuš a v domácím seriálu dosáhl třetího titulu. Před dvěma týdny se hrál Ramlösa Media Trophy v Berouně a Roland Hahn skvělým druhým kolem dokráčel pro svůj první profesionální triumf. Současně to bylo první vítězství maďarského golfisty na Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

Stanislav Matuš a Roland Hahn jsou ve startovním poli i ve Skalici a pochopitelně se řadí k adeptům na prvenství. V úvodu sezóny prokázali výbornou výkonnost také Filip Mrůzek, Lukáš Lizánek, Robert Schovánek, Marek Nový a také nováček Štefan Páleník. Všichni mají určitě kvalitu i ambice poprat se o premiérový skalický titul. V předchozích dnech se prezentovali ve výborné formě na EPD Tour také Martin Příhoda a Petr Skopový. S velkým zájmem je očekáván start teprve sedmnáctiletého Petra Gála. Od čtvrtka totiž hraje Challenge Tour v Klagenfurtu a podařilo se mu projít cutem, což je mimořádný úspěch. V Rakousku setrvá talent z Kaskády až do nedělního finálového kola a hned po jeho skončení by se měl přesunout do Skalice, kde na něho bude čekat úvodní den Hant Trophy.

Turnaj s dotací 500 tisíc korun je vypsán na dvě kola. Vítěze, pro kterého je připravena prémie 85 tisíc korun, poznáme v úterý odpoledne.

 

Odkazy: … GC SkalicaHřiště na staelitní mapěCzech PGA TourPGAC

foto www.golfskalica.sk

.