PGAC Media Pro – v Berouně zvítězil Marek Nový

30.05.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Hahn, Nový, Kamas

(freedrive) Do Berouna zavítalo na finálové kolo druhého podniku Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 mimořádně teplé počasí. Nejlépe s náročnými podmínkami popasoval nejlepší český golfista posledních dvou let Marek Nový. Na svá úspěšná vystoupení na zahraničních turnajích navázal svým druhým triumfem mezi profesionály. Poprvé si odvážel pohár pro vítěze z loňského ČSOB Rendez Vous Classic v Mladé Boleslavi, kde protrhl dlouhotrvající šňůru druhých míst. Na další prvenství už čekal jen krátce a dočkal se hned v úvodu nové sezóny.

Na Czech PGA Media Pro-Am si vytvořil skvělou pozici už v prvním kole, kdy si zásluhou 67 ran vybudoval náskok tří ran. Za sebou měl ale hned sedmičku pronásledovatelů. Možná právě početnost nejbližších soupeřů trochu zahrála v úvodu druhého kola na Markovu psychiku Na prvních dvou jamkách musel ustát dvě bogey. Pak se ale rozjel a mezi sedmičkou a dvanáctkou zahrál jeden eagle a tři birdie, na což nikdo z hráčů nenašel odpověď. V závěru se ještě přenesl přes bogey na šestnáctce, aby celý turnaj završil birdie na poslední jamce. O vítězství Marka Nového nemohlo být pochyb. Svůj náskok z prvního kola dokázal ve finále navýšit až na šest ran. Marek Nový se v obou kolech dostal pod 70 (67+69) a zaslouženě zvítězil se skóre -8. „Vůbec jsem neřešil, jak si stojím. Soustředím se na svou hru a dodržování dané strategie. Až někde na šestnáctce mi táta naznačil, že to vypadá nadějně,“ řekl po dohrání Marek Nový. Z Berouna si po zásluze odváží prémii 55 tisíc korun, čímž výrazně upevnil svou pozici v čele Order of Merit PGAC.

Za Markem Novým skončili se stejným výsledkem -2 Tomáš Kamas a Roland Hahn z Maďarska. Oba dosáhli na Pilsner Urquell Czech PGA Tour svého nejlepšího umístění. Tomáš Kamas předváděl vynikající golf už v neděli. Všichni byli zvědavi, jak si poradí s tlakem, který absolvování závěrečného kola v posledním flightu obnáší. Tomáš Kamas ale pokračoval ve stejném trendu, v jakém turnaj rozehrál a nenechal nijak zásadně vyvést z míry. Dnes zapisoval do score karty čtyři birdie a stejný počet bogey a udržel druhé místo.

O něj se podělil s Maďarem Rolandem Hahnem, který uplatnil své zkušenosti z loňského turnaje ve Waidhofenu, kde po prvním kole vedl, ale pak se propadl. Tentokrát byl právě on pro Marka Nového na dálku nejvýraznějším soupeřem. Minimálně po šestnáct jamek druhého kola, po nichž byl na denním skóre -3 a celkově -5. Jenže z možnosti zapojit se do boje o prvenství se vyřadil na závěrečných dvou jamkách, kde zahrál double bogey a bogey a podělil se s Tomášem Kamasem o druhé místo.

Ve druhém kole si nejvíce polepšili dva mladíci – Stanislav Matuš a Rudolf Nechanický junior. Oba útočili na nejvyšší příčky ze zadních pozic, když včera předvedli 74 ran. Dnes se ale propracovali až na 69 úderů a celkové skóre-1, čímž si spolu s Robertem Schovánkem, Karlem Skopovým juniorem a Alanem Babickým zajistili dělené 4. místo.

foto © Antonín Krčmář

.