PGA C – mistrem na jamky je Filip Mrůzek

19.07.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Filip Mrůzek

PGA of Czech – eLED.cz Czech PGA Match Play Championship, Mladá Boleslav (17. – 20.7.2014)

Neděle – finále
Finálový zápas Příhoda – Mrůzek byl napínavý jak  má správná jamkovka být. Hrál se na 36 jamek s přestávkou po osmnáctce. Po přestávce ještě Příhoda vedl o tři jamky. Druhá osmnáctka všechno převrátila, Mrůzek hrál úžasný golf a pomalu jamku za jamkou stahoval. Na třinácté jamce zahrál fantastický drive přes roklinu a les, naslepo na green a skončil dva metry od jamky. Putt tam spadl – eagle.
Nakonec Mrůzek Příhodu porazill 4/3, skončili na 15. jamce. Hrálo se při teplotě 37 stupňů a bezvětří. Mrůzkovi podle jeho slov pomohla skutečnost že měl kedíka Adama Rajmonta, a že se průběžně chladil a občerstvoval.

Mrůzek získal za vítězství prémii 80.000 korun.

„Po první finálové osmnáctce jsem si odpočinul a řekl si, že do toho půjdu nanovo, jakoby ta předtím nebyla. Začaly mi tam padat putty, hra se dařila a vyšlo to,“ řekl po finále spokojený Filip Mrůzek. Obhájil poslední titul, jamkovka se naposled konala v roce 2012.

„Do osmnáctky to bylo dobré, vedl jsem o tři. Po pauze jsem se potýkal se ztrátou koncentrace. Prohrál jsem si to sám, nemohl jsem se dostat do hry,“ řekl poražený finalista Martin Příhoda.

Neděle – zápas o třetí místo
Aleš Kořínek vybojoval svůj nejtěžší zápas mistrovství v utkání o bronzovou medaili se Stanislavem Matušem. Ani po osmnácti jamkách nebylo rozhodnuto. Až proměněný šestimetrový putt na devatenácté jamce znamenal pro Kořínka zisk třetího místa.

Pavouk jamkovky:

Sobota – semifinále
Obě utkání skončila relativně brzo a rozhodla o tom, že obhájce titulu Filipa Mrůzka z minulého ročníku jamkovky, který se hrál předloni, vyzve v neděli Martin Příhoda. Ten zdolal Aleše Kořínka 5&3, zatímco Mrůzek si poradil se Stanislavem Matušem 6&4. Utkání o titul i o třetí místo začnou na mladoboleslavském hřišti rychle po sobě v 8:30 a 8:40. Finále se hraje na 36 jamek.

Sobota – 3.kolo
Cesta jediné ženy ve startovním poli Šideri Váňové skončila v duelu s obhájcem titulu Filipem Mrůzkem. Vzdorovala mu dlouho až do výsledku 3&2 a bylo nakonec nejtěsnější výsledek kola. Do semifinále postoupili i další předpokládaní účastníci Martin Příhoda, Stanislav Matuš a Aleš Kořínek.

Pátek – 2. kolo
Jamkovka má očekávaný průběh až na jedinou veličinu. Tou je Šideri Váňová, která zdolala i slovenského reprezentanta Juraje Zvaríka 1up a v sobotu dopoledne ji čeká Filip Mrůzek, jenž obhajuje titul z minulého předloňského ročníku. Spolu s Mrůzkem se dostali dál i další favorité Martin Příhoda a Stanislav Matuš. Velice suverénní je Aleš Kořínek, jenž po Ondřeji Špůrovi vyřadil i Milana Vantucha, a hlavně výsledky 5&4 a 7&5 konkurenty varují. Tím nejbližším bude Lukáš Hrouda.

Pátek – 1. kolo
Šideri Váňová si poradila s Adamem Žabou 3&2 a postoupila dál. Ve hře zůstali i všichni favorité, přidal se k nim i senior Jan Juhaniak, jenž udolal Marka Tomana na dvacáté jamce. Stejně „dlouhý“ byl i zápas mezi Lukášem Hroudou a Vladimírem Velenským, z něhož vyšel jako vítěz prvně jmenovaný. Naopak nejrychleji se vypořádal Joaquin Navarro ze Španělska s Alešem Štolbartem, zápas skončil 7&5.

Čtvrtek – kvalifikace
Do hry se vydalo třiadvacet hráčů včetně jedné ženy. Barbora Barcalová však nepostoupila, a tak jedinou profesionálkou v základním pavouku zůstává nasazená Šideri Váňová. Z domácí špičky se do prvního kola vydají Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Aleš Kořínek a Martin Příhoda, mezi účastníky je i senior Jan Juhaniak.

Před turnajem:
Jednokolovou kvalifikací začne ve čtvrtek v Mladé Boleslavi jamkové mistrovství českých profesionálů – eLED.cz Czech PGA Match Play Championship. Šestnáct hráčů z kvalifikace postoupí do jamkové části a k nim bude nasazeno dalších 16 hráčů podle výběrových kritérií. Do jamkového pavouka vstoupí 32 hráčů ve složení:

  • Nejlepších 16 hráčů z kvalifikace
  • První 4 hráči pořadí Order of Merit Czech PGA Tour k 1. 7. 2014.
  • Prvních 10 hráčů pořadí na Moravia Cup Ostravice.
  • Dvě divoké karty pořadatele

Celková dotace jamkového šampionátu je 250 000 Kč. Mistr PGAC na jamky 2014 obdrží prémii 80 tisíc, stříbrný 40 tisíc a bronzový medailista 22 tisíc korun.

Loni se jamkové mistrovství nekonalo, titul z roku 2012 bude obhajovat Filip Mrůzek.

Součástí šampionátu budou i jednokolové turnaje pro žáky PGA Aprentice Trophy a pro seniory Senior Trophy.

Program mistrovství:
Středa 16.7. – tréninkové kolo
Čtvrtek 17.7. – kvalifikace 
Pátek 18.7. –  1. a druhé kolo jamkovky (32 a 16 hráčů)
Sobota  19.7. – 3. a 4. kolo jamkovky (8 a 4 hráči)
Neděle 20.7. – finále na 36 jamek a zápas o 3.-4. místo

 

Odkazy:GC  Mladá BoleslavHřiště na satelitní mapě … Stránky Czech PGA TourStránky PGAC