Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PGA Urquell Czech PGA Tour 2009 – PGA Kestřany Challenge – zvítězil Petr Skopový

14.09.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Petr Skopový (E) zvítězil v Kestřany Challenge 2009 Pilsner Urquell Czech PGA Tour. O tři rány zpět (+3) se na druhém místě umístili Lukáš Tintěra, Petr Nič a lídr prvního kola Jakub Stanislav. V prvním kole desátého turnaje nejprestižnější domácí golfové série Pilsner Urquell Czech 2009 se zdálo, že souboj o prvenství svedou Jakub Stanislav a Petr Nič, na něž měl dotírat Ondřej Lébl. Stanislav vstoupil mezi profesionály v polovině srpna, ale na dvou ze tří turnajů se umístil mezi nejlepší trojicí. V Kestřanech zvládl první kolo na 69 ran a vedl o jeden úder před prvním mužem Order of Merit Petrem Ničem. Oba měl ve flightu pro závěrečné kolo doplnit ještě Ondřej Lébl, který zaostával za Stanislavem o tři rány.

Petr Skopový(freedrive) Po prvním kole desátého turnaje nejprestižnější domácí golfové série Pilsner Urquell Czech 2009 se zdálo, že souboj o prvenství svedou Jakub Stanislav a Petr Nič, na něž měl dotírat Ondřej Lébl. Stanislav vstoupil mezi profesionály v polovině srpna, ale na dvou ze tří turnajů se umístil mezi nejlepší trojicí. V Kestřanech zvládl první kolo na 69 ran a vedl o jeden úder před prvním mužem Order of Merit Petrem Ničem. Oba měl ve flightu pro závěrečné kolo doplnit ještě Ondřej Lébl, který zaostával za Stanislavem o tři rány.

Lébl ale v neděli na sedmnácté jamce nevyhodnotil vzniklou situaci podle pravidel a zahrál míč z nesprávného místa. Měl si připsat dvě trestné rány, což neučinil. Score kartu tudíž odevzdal chybně vyplněnou a následně byl diskvalifikován.

Jakub Stanislav, který mezi profesionály průběžně vedl vůbec poprvé, se rozhodně nechtěl spokojit s udržováním mírného náskoku a na každé jamce se snažil něco uhrát. Do finále vstoupil bogey na první jamce, které kompenzoval a dvěma birdie v řadě na trojce a čtyřce. Jenže pak následovala černá série bogey – bogey – double bogey mezi jamkami číslo sedm až devět. Stanislavovi nevyšel ani závěr, který odstartovalo další double bogey na čtrnáctce. Oproti nedělnímu výsledku 69 hrál dnes o devět ran více a se skóre 147 skončil dělený druhý. Potřetí za sebou se tak zařadil do elitní trojky.

Skvělá forma provází v posledních týdnech Petra Niče. V červenci vyhrál profesionální šampionát ve hře na rány a před dvěma týdny turnaj na Mnichu. Na začátku září v Berouně až do závěrečné jamky proháněl favorizovaného Davida Cartera, za nímž obsadil druhou pozici. Finálové kolo Ničovi ale nevyšlo ani v Kestřanech. V neděli ozdobil svou score kartu čtyřmi birdie, ale dnes se neurodilo ani jedno. Naopak – na jedničce zapisoval na pětiparu sedm a pak přidal ještě tři bogey, což dohromady znamenalo výsledek 147 úderů. Petr Nič  dosáhl stejného skóre jako Jakub Stanislav a dělí se o druhé místo.

Třetím do party na společné druhé příčce je Lukáš Tintěra. Mladému hráči nevyšlo první kolo úplně ideálně, když na páté jamce zahrál dokonce 10 ran a připravil se o lepší  než bylo jeho 75. V pondělí předvedl nesmírně vyrovnané kolo. Zahrál celkem šestnáct parů, jedno bogey a jedno birdie, které se mu paradoxně povedlo na pětce. Nedělních 75 a dnešních 72 ran dalo v součtu 147 úderů. Tintěra letos podruhé dokončil turnaj na druhé pozici, když zopakoval svůj úspěch z PGA Czech Masters ve Mstěticích.

Právě na Masters před měsícem triumfoval Petr Skopový. V Kestřanech se objevil až na poslední chvíli, když se vrátil těsně před zahájením turnaje z Alps Tour ve Francii. V neděli se s hřištěm ještě seznamoval, ale v pondělí už své umění rozbalil naplno.  A vůbec mu nevadil vytrvalý déšť, který všem hráčům vydatně znepříjemňoval jejich počínání. Petr Skopový loni ovládl Order of Merit a letos se objevuje hlavně na turnajích Alps Tour, čímž získává další cenné zkušenosti, které mohl uplatnit právě v druhém kole kestřanského turnaje. Po neděli se dělil o osmé místo a na vedoucího Jakuba Stanislav ztrácel šest ran. První devítku šel v paru, ale v té druhé rozehrál mezi jamkami 12 – 16 málo vídaný birdie koncert. Birdie se mu podařilo na dvanáctce, třináctce, čtrnáctce a šestnáctce. Právě tady Petr Skopový rozhodl o pondělním skóre 69 a celkovém 144. Konečné vítězství získal s náskokem tří ran a letos podruhé vyhrál turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour. „Když prší, tak na déšť vůbec nemyslím. Beru ho jako přirozenou součást hry a dnes se to na mém výkonu pozitivně projevilo“, dodal vítězný Petr Skopový.

Nejmladší z golfové dynastie Skopových si vysloužil prémii 50 tisíc korun a v pořadí Order of Merit se posunul před Jiřího Němečka na čtvrtou příčku.

PGA CZECH
Založení  PGA Czech ještě jako PGA of Czechoslovakia se datuje od roku 1990, kdy byly v Praze sepsány první provizorní stanovy. Zakládajícími členy byli Miloslav Bouška, Petr Mrůzek, Miroslav Němec, Petr Němec, Jaroslav Peterka, Karel Skopový sen., Jiří Zavázal a jako čestný člen Hanuš Goldscheider. Prvním prezidentem byl zvolen Miroslav Němec, kterého po uplynutí volebního období vystřídal v roce 1994 Tomáš Teissing. V roce 2002 se ujal funkce prezidenta PGAC Petr Nitra. V listopadu 1999 se PGA Czech stala plnoprávným členem PGA of EUROPE. V roce 2009 je v PGA Czech registrováno 176 profesionálů.

PILSNER URQUELL
Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem globální skupiny SABMiller plc. Značka Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller. S celkovým prodejem 10,7 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2008 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.

PROMOTÉR – CZ GOLF
Skupina společností CZ GOLF je největším vlastníkem a provozovatelem golfových areálů a souvisejících služeb v České Republice. Do portfolia společnosti patří v současné době golfový resort  Telč, včetně stylového hotelu Šiškův mlýn, golfové areály Písek – Kestřany, Terasy Ústí nad Labem, Most, driving range Rohanský ostrov v Praze a golfový resort Waidhofen v Rakousku.
Současně je společnost CZ GOLF generální partner Royal Golf Clubu Mariánské Lázně a oficiální partner PGA Czech. Kromě výstavby, rozvoje a provozu golfových resortů se společnost zabývá také souvisejícími službami jako je prodej golfového vybavení, poskytováním golfových kurzů v rámci CZ GOLF School, pořádáním golfových turnajů a komplexním zajištěním golfových služeb pro jednotlivce i firmy.


Odkazy: …… Prácheňský GC …… Hřiště na sateltiní mapě ….. Stránky PGA 

 

neoznačené foto © Ivan Paggio