PGA Prezident Trophy 2006 – vítězem druhého turnaje se stal Ondřej Lébl

10.07.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Druhý turnaj série PGA Prezident Trophy 2006 proběhl 9. a 10. července na hřišti v Telči. Zvítězil Ondřej Lébl v rozehrávce s Petrem Skopovým. Turnaj hrálo 38 našich předních profesionálů

Počasí přálo osmatřiceti členům PGA a jejich kedíkům ze všech sil. Celé tři dny pražilo sluníčko, teploty kolem třicítky a přes občasně zachmuřené nebe nespadla na rozpálené hřiště ani kapka. Turnaj “pískal” a startoval hlavní rozhodčí Michael Jon, který dal startovnímu ceremoniálu noblesu a profesionalitu. Hráči si také velmi pochvalovali přípravu hřiště, především na greenech a odpalištích vyznačené informace o vzdálenostech. Druhá devítka telečského hřiště zatím vyzrává, ale pro hráče neměla žádné záludnosti.

První kolo vyznělo jednoznačně pro Petra Skopového, který si rekordem hřiště 63 (-9) vytvořil značný náskok do druhého kola před Ondřejem Léblem a Markem Najmanem (oba -4) a Alanem Babickým s Jakubem Kučerou (oba –3). Skopového první kolo bylo famózní. 7 berdíků, jeden eagle a zbytek v paru.
V druhém kole byl stav na 6. jamce Skopový –2, Lébl –5 a náskok se tenčil. Na 15. jamce vedl Skopový ještě o dvě rány, na 16. o jednu a po 17. už byli stejně. Na osmnácté jamce ještě Skopovému svitla šance, ale neproměněný dvoumetrový putt znamenal rozehrávku. V té měl pevnější nervy Lébl, který zvítězil na 20. jamce.

Je to druhé Léblovo vítězství v této sérii. Zvítězil již v prvním turnaji koncem května ve Waidhofenu.

Vyhlašování vítězů a předání cen provedl místopředseda představenstva akciové společnosti CZ Golf a prezident Golf Clubu Telč Tomáš Štöckel, za asistence představitele PGA Karla Skopového.

Z celkové dotace turnaje 300.000 korun připadlo vítězi 65.000, druhý v pořadí obdržel 43.000, třetí 28.500.