Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PGA Partner Trophy – Conte of Florence – Liberec, Ypsilon Golf resort

06.06.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Včera bylo hřiště Ypsilon Golf Resortu svědkem třetího rozdělování Price Money mezi členy PGA C. Turnaj Partner Trophy – Conte of Florence, započítávaný do celkového Order of Merit pro rok 2006.

O půl deváté ráno se začal drivem Jiřího Moučky po hřišti pohybovat „had“ složený ze třiceti čtyř hráčů a dvou hráček. Počasí se proti nedělnímu Pro-Am zlepšilo možná až o několik desítek procent, Ustal ostrý nárazový vítr a také teploměr dostal aspoň trochu víc rozumu. Protože se kvůli povětrnostním podmínkám nedaly ostříhat fairwaye, bylo povoleno stavění na nízko stříhaných plochách. Greeny byly poněkud tvrdší a také byly docela rychlé. Nakonec ale kombinace obou parametrů, kdy bylo těžší než obvykle zastavit míč a rychlost nebyla až tak dramatická, sice měla u některých hráčů za následek zhoršení skóre v podobě troj-, a dokonce i čtyřputtů, ale rozhodně nebyla nekorektní.

K vidění byly situace hvězdné, tristní ale také přímo zázračné. Hned dva hráči z třetího flightu řešili problematickou polohu míče na jamce číslo jedenáct. Libor Fiala byl nucen hrát z kůry, kterou je obsypán strom vlevo od fairwaye. Těžkou ránu zvládnul na jedničku. Ale jeho kolega, Petr Niedermirtl, dokázal zahrát ránu delší než sto metrů v pozici, která spíš v první chvíli evokovala pocit, že si chce zlomit ruku. Opřený o strom, ve stoje na jedné noze dostal míč rovnou ránou až před green. Plošší rána green přeběhla, ale stejně nakonec par byl odměnou hráči za skvěle provedený trouble shot. Libor Fiala svůj míč v paru do jamky nedopravil.

Flight s pořadovým číslem sedm svedl dohromady tři nejlepší hráče Order of Merit letošní sezóny. A čekalo se, jestli právě oni tři svedou boj o nejlepší pozice. Před drivem na jamce číslo osmnáct potvrzovali Jiří Němeček s Petrem Skopovým, že tomu tak zřejmě bude. V té chvíli byl v klubovně už notnou dobu na průběžné vedoucí pozici (překvapivě!) David Golc s výsledkem 73 (+1). Němeček stál před závěrečným parem 5 s průběžným výsledkem jedna pod a nejmladší z rodu Skopových v paru. Ondřej Lébl neměl úplně nejlepší den. Dvě bogey a ouble bogey na první devítce doháněl berdíkem na dvanáctce. Další bogey na patnáctce ho vrátilo opět na +4, a ty také nakonec donesl až do finiše. Zápletka nakonec byla ještě dokonalejší. Léblův míč leží na greenu po jeho třetí ráně necelých osm metrů od jamky, Skopového míč je u hrany greenside bunkeru a má před sebou bunkershot na eagle a Němeček bude puttovat z nějakých čtyř, pěti metrů. Jenže po zkaženém drivu je to už do paru! Skopový se přihraje na ne sice úplně jednoduchý birdie putt, ale je evidentní, že pokud chce Němeček udržet aspoň šanci na play-off, musí dát. Jirka zahrál svůj putt skutečně dobře, ale míč se nakonec otře o jamku a zastaví jen pár centimetrů vedle ní. Petr Skopový svůj putt dává a otáčí tak dokonale na poslední jamce výsledek turnaje ve svůj prospěch.

Ceny předával pan Petr Němec, Viceprezident PGA C, který poděkoval jak partnerům, tak hlavně Golf Resortu a vyjádřil přesvědčení, že se podařilo nastartovat dlouhodobější spolupráci obou subjektů. Ve své závěrečné řeči Petr Skopový děkoval správě hřiště a partnerům turnaje a také Golf Clubu Sokolov, za který už na tomto turnaji startoval. A halvně pk svému kedíkovi, či spíše kedici, Ivetě Weissové, která ho poctivě provází s bagem po svém boku. „To hřiště je prostě nádhera. Strašně se mi tady líbí. Nutí vás přemýšlet a hrát hlavou. Je sice náročné na fyzičku, ale ta scenérie vám všechno vynahradí. Taky připravenost byla i vzhledem k povětrnostním podmínkám skvělá. Budu se sem zase těšit. A že se vrátím, to vím určitě.“

Turnaj je ukončen a zbývá než doufat, že se skutečně podaří v budoucnosti na překrásné osmnáctijamkové hřiště znovu v rámci PGA Tour zavítat.